Archeologia Pomorza na archiwalnych zdjęciach

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku zeskanowało i opisało 300 archiwalnych slajdów – diapozytywów kolorowych – ze swoich zbiorów. Stare zdjęcia mają wartość nie tylko sentymentalną, ale też naukową. Nawet archeologiczne fotografie polowe mogą być interesujące dla publiczności, pokazują bowiem, jak zmieniły się miejsca badań. Do ciekawostek należą zdjęcia lotnicze przedstawiające Gdańsk z 1994 roku.

Szemudzka Huta (pow. wejherowski), rysowanie grobu, 1986 r. Fot. Janusz Podgórski. © Muzeum Archeologiczne w GdańskuNajpóźniej w grudniu 2020 r. wszystkie skany zostaną udostępnione do swobodnego przeglądania na stronie www.archeoportal.pl. To efekt realizacji zadania pod nazwą "Digitalizacja i udostępnienie kolekcji diapozytywów z zasobów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku", dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodatkowo, w ramach działań promocyjnych, w Domu Przyrodników są wystawione arkusze z naklejkami archeologicznymi dla dzieci.

Logo MKiDN

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. polityka prywatności