Śródziemie na Grodzisku – gra fabularna w świecie J. R. R. Tolkiena

Śródziemie na Grodzisku - plakatŚRÓDZIEMIE NA GRODZISKU – gra fabularna w świecie J. R. R. Tolkiena

18.08.2019 r. (niedziela) w godz. 12:00–16:00

Grodzisko w Sopocie, ul. Jana Jerzego Haffnera 63 (mapa)

wstęp w cenie biletu do muzeum: 8 zł / 6 zł (cennik)

 

Grodzisko w Sopocie oraz BlackBox 3City zapraszają do gry fabularnej typu LARP osadzonej w fantastycznym świecie „Władcy Pierścieni” Johna Ronalda Reuela Tolkiena!

LARP (ang. live action role-playing) to rodzaj gry w improwizowanie ról, podczas której uczestnicy fizycznie odgrywają scenariusze, zazwyczaj posługując się kostiumami oraz rekwizytami.

Gra przewidziana jest dla 35 osób powyżej 16 roku życia. Udział mogą wziąć zarówno doświadczeni, jak i początkujący gracze.

Obowiązują zapisy telefoniczne: 58 340 66 00.


Zaraza w Bree

Podobno gdzieś daleko stąd mag z wysokiej wieży hoduje armię złych orków. Podobno jeszcze dalej, na południe, jest kraina zwana Mordor, skąd patrzy złe oko. Podobno… Ale czy to wszystko prawda, czy tylko bajanie? Tutaj w Bree ani orków, ani złych spojrzeń nie napotkasz.

Chociaż ostatnio… Coś złego zaczęło dziać się w mieścinie. Niby nie ma zarazy, a ludzie chorują. Niby wszystko w porządku, a dzieci śmieją się jakby mniej, przekupki zachwalają towar ospale, a w karczmie pod rozbrykanym kucykiem ponuro, jakby świece ktoś wymienił na ogarki.

W końcu ktoś nazwał rzeczy po imieniu: klątwa! magia! czary!

Mieszkańcy zebrali się więc na placu targowym by uradzić, kto winny jest mroku, który zapadł nad ich małą ojczyzną.


„Zaraza w Bree” to larp, czyli teatralna gra fabularna. Uczestnicy wcielą się w hobbitów i ludzi zamieszkujących Bree – miasto w Śródziemiu, leżące na obszarze Eriadoru, na wschód od Shire. Ich zadaniem będzie odnalezienie winnych sprowadzenia mroku, który dopadł serc mieszkańców tego historycznego grodu. Scenariusz gry jest adaptacją larpa „Salem 1906” autorstwa Yair Dicky Samban i Osher El-Netanany. Specjalnie dla gości Grodziska w Sopocie rozgrywkę poprowadzą Mistrzowie Gry trójmiejskiej sceny larpowej BlackBox 3City.

Podpowiedź dla graczy: mile widziane proste stroje średniowieczne, bądź stylizowane, tudzież w klimacie fantasy. BlackBox 3City podrzuca pomysły/inspiracje, np. https://pl.pinterest.com/paunydz/kostiumy-blackbox-summer-week/fantasy/ albo https://pl.pinterest.com/blackbox3city/larp-czarne-serce-camelotu/

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scroll to Top

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.