Europejskie Dni Archeologii 2021 – atrakcje w Spichlerzu „Błękitny Baranek”

Miłośnicy archeologicznych odkryć już zacierają ręce. W dniach 18, 19 i 20 czerwca, czyli przez cały weekend, będziemy obchodzić Europejskie Dni Archeologii 2021. Z tej okazji Muzeum Archeologiczne w Gdańsku zaprasza na specjalne wydarzenia organizowane w Spichlerzu "Błękitny Baranek". Wśród atrakcji są spotkania z archeologami, warsztaty dla dzieci, a także zwiedzanie z przewodnikiem.

SPOTKANIA Z ARCHEOLOGAMI – WYSTĄPIENIA POPULARNONAUKOWE

18 czerwca w godzinach 10:00–12:45
Spichlerz „Błękitny Baranek”, sala konferencyjna
wstęp wolny

Rok 2020 upłynął pod znakiem pandemii. Jednak za zamkniętymi drzwiami muzeum trwała praca. Archeolodzy realizowali projekty badawcze, opracowywali materiały i przygotowywali książki do druku. Teraz wreszcie można pochwalić się wynikami!

Zapraszamy miłośników historii i archeologii na spotkania, podczas których zaprezentujemy w przystępny sposób wyniki najnowszych badań dotyczących przeszłości Gdańska, Kaszub i Kociewia.

PROGRAM WYSTĄPIEŃ

10:00–10:30 | Olgierd Felczak: „Wczesny i środkowy neolit na Pojezierzu Starogardzkim w świetle badań nad dolną Wierzycą i Janką”

10:45–11:15 | Piotr Fudziński: „Między Słupią a Wierzycą – cmentarzyska kultury pomorskiej z obszaru Kaszub i Kociewia”

11:30–12:00 | Małgorzata Tuszyńska: „Kamienica Szlachecka. Cmentarzysko kultury wielbarskiej na Pojezierzu Kaszubskim”

12:15–12:45 | Bogdan Kościński: „Lastadia – najstarsza stocznia Gdańska w świetle badań archeologicznych

WARSZTATY DLA DZIECI – MAGNETYCZNE ZAKŁADKI DO KSIĄŻEK

Dział Edukacji Archeologicznej zaprasza na warsztaty dla dzieci. Wspólnie wykonamy magnetyczne zakładki książkowe ozdobione średniowiecznymi motywami.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci, które umieją posługiwać się nożyczkami i klejem. Muzeum zapewnia komplet materiałów potrzebnych do wykonania zakładki. Obowiązują zapisy (szczegóły niżej).

TERMINY

18 czerwca o godz. 14:00
18 czerwca o godz. 15:00

Czas trwania zajęć: ok. 45 minut.

MIEJSCE: Spichlerz „Błękitny Baranek”

CENA: 8 zł za dziecko (opiekun wchodzi za darmo), płatne na miejscu.

Prosimy pamiętać, że dzieciom do 12 roku życia musi towarzyszyć osoba dorosła. Nie ma możliwości pozostawienia dziecka bez opieki na czas zajęć.

LICZEBNOŚĆ GRUPY WARSZTATOWEJ: maks. 10 osób.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY. Wyślij e-mail na adres: promocja@archeologia.pl. W treści maila podaj godzinę warsztatów oraz liczbę osób (dzieci i opiekunów), które wezmą udział. Zapisy będą prowadzone najpóźniej do 17 czerwca w miarę dostępności miejsc.

BEZPIECZEŃSTWO SANITARNE: według obowiązującego prawa uczestnicy zajęć powinni nosić maseczki zakrywające nos i usta. Z tego obowiązku zwolnione są dzieci do 5 roku życia. Muzeum nie organizuje maseczek dla gości, ale dba o to, by pomieszczenia były wywietrzone, a przedmioty odkażone.

OPROWADZANIE PO SPICHLERZU "BŁĘKITNY BARANEK"

Terminy oprowadzania oraz informacje o zapisach zostaną podane 14 czerwca…

OBOSTRZENIA EPIDEMICZNE

Na jednym piętrze Spichlerza "Błękitny Baranek" może przebywać jednocześnie maksymalnie 15 osób (45 osób w całym muzeum). Obowiązuje zasada DDM: dystans, dezynfekcja, maseczka. Ograniczenia wynikają z ogólnopolskich przepisów przyjętych w związku z epidemią COVID-19. Prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do zaleceń sanitarnych. Pracownicy muzeum dokładają wszelkich starań, aby obostrzenia były jak najmniej uciążliwe dla naszych gości.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.