VI Pomorska Sesja Sprawozdawcza za lata 2021–2022

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku oraz Stowarzyszenie Naukowe Archeologów Polskich Oddział w Gdańsku zapraszają na VI Pomorską Sesję Sprawozdawczą za lata 2021–2022. Konferencja odbędzie się w dniach 24–25 listopada 2022 roku w Spichlerzu „Błękitny Baranek”.

Szanowni Państwo,

po kilkuletniej przerwie wznawiamy konferencję sprawozdawczą prezentującą wyniki archeologicznych prac terenowych na terenie województwa pomorskiego. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich archeologów prowadzących badania wykopaliskowe na obszarze Pomorza oraz osoby zainteresowane archeologią tego regionu.

Podczas planowanego spotkania uczestnicy będą mogli przedstawić referaty i komunikaty z prac terenowych prowadzonych w ramach archeologicznych badań systematycznych, ratowniczych i sondażowych, zarówno w obrębie miast, jak i na obszarach wiejskich.

Zdjęcie przedstawia ludzi w holu muzeum. Niektórzy rozmawiają, inni podchodzą do stołu z książkami poświęconymi archeologii.
Pomorska Sesja Sprawozdawcza, zdjęcie z 2018 r.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Data wydarzenia: 24–25 listopada 2022 r.

Czas referatu podsumowującego wyniki dłuższych (kilkusezonowych) badań będzie wynosił 30 minut, natomiast komunikatu z jednorazowej akcji wykopaliskowej – 15 minut. W przypadku dużej liczby zgłoszeń czas ten może ulec skróceniu odpowiednio do 20 i 10 minut.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Aby wziąć udział w Sesji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przysłać go na adres p.fudzinski@archeologia.pl w nieprzekraczalnym terminie do 31 października 2022 r.

Organizatorzy nie zwracają uczestnikom kosztów dojazdu, pobytu ani noclegów, nie będą też dokonywać rezerwacji w hotelach.

MIEJSCE KONFERENCJI

Spichlerz „Błękitny Baranek”, ul. Chmielna 53, Gdańsk

Materiały z konferencji zostaną opublikowane, przy czym organizatorzy zastrzegają sobie prawo doboru tekstów i określenia ich maksymalnych rozmiarów, w zależności od liczby zgłoszeń. Teksty referatów i komunikatów wraz z ilustracjami muszą zostać dostarczone w wersji elektronicznej najpóźniej do 31 maja 2023 roku na adres: p.fudzinski@archeologia.pl.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.