OPEN HOUSE GDAŃSK

Open House

21-22 października 2017
 
Dom Przyrodników, ul. Mariacka 25/26
Piwnica Romańska, Pl. Dominikański 1

OPEN HOUSE GDAŃSK to polska odsłona międzynarodowego festiwalu Open House Worldwide. Na całym świecie fascynatów dobrej architektury połączyła idea spotkania z żywym miastem i jego mieszkańcami.

Muzeum jest partnerem festiwalu i w ramach imprezy udostępnia bezpłatnie salę kolumnową i wieżę Domu Przyrodników oraz wnętrza Piwnicy Romańskiej. Szczegółowy program festiwalu i rezerwacje: www.ohgdansk.org

Pierwsza edycja Open House Gdańsk zaprezentuje to, co w mieście najbardziej fascynujące: jego różnorodność. To tu, w samym centrum Gdańska, hanzeatyckie dziedzictwo spotyka się z powojenną adaptacją i wchodzi w dialog ze współczesną architekturą. W czasie festiwalu poznamy jednak miasto z zupełnie nowej, nieznanej dotąd perspektywy.

Open House to nie tylko miejska architektura w jej monumentalnej odsłonie. To także, a może przede wszystkim prywatne mieszkania i pracownie otwarte przed zwiedzającymi. To inspirujące projekty wnętrz, niebanalne rozwiązania i porywające historie. Pragniemy poznać się nawzajem, budować nowe więzi i zacieśniać istniejące – a wszystko to w kontekście architektury i designu.

Gościem specjalnym pierwszej edycji festiwalu będzie Victoria Thornton – założycielka organizacji Open City, z której pomysłu narodził się festiwal Open House London. Po 25 latach od założenia Open House Worldwide zrzesza 35 miast na całym świecie, i jest najbardziej rozpoznawalnym, globalnym festiwalem architektury, który dociera do ponad miliona odbiorców. W 2012 roku Victoria Thornton otrzymała Order Imperium Brytyjskiego za zasługi w edukacji architektonicznej oraz znalazła się na liście najbardziej wpływowych ludzi Wielkiej Brytanii.
Diana Lenart, założycielka Open House Gdańsk: Open House to wyjątkowe wydarzenie, bardzo wyczekiwane. Pierwsza edycja Open House Gdańsk ze swoim bardzo starannie przemyślanym programem tworzonym przez ekspertów, jest spotkaniem z żywym miastem. Jest to wydarzenie, w którym nie brak odkrywania tajemnic, edukacji, obcowania ze sztuką, ale przede wszystkim spotkań z mieszkańcami Gdańska. Bogaci w doświadczenia przy organizacji gdyńskiej edycji festiwalu wiemy, że bodaj najważniejszy aspekt festiwalu, rodzi się z czasem – wspólnie tworzymy historie, łączymy ludzi. Jest z nami Victoria Thornton, której 3 lata temu obiecałam, że Gdańsk będzie następny, i oto jest!

W ramach festiwalu otwartych zostanie ponad 60 lokalizacji na terenie Głównego, Starego i Dolnego Miasta, Biskupiej Górki oraz Starego Przedmieścia. Organizatorzy zapraszają też na szereg wydarzeń towarzyszących, m.in Archi-Disko w Królewskiej Fabryce Karabinów, Spacer z Metropolitanką czy wykład dra Jacka Friedricha. Wstęp do wszystkich lokalizacji jest darmowy, do niektórych obowiązują zapisy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz.
Mecenasem wydarzenia jest trójmiejski deweloper Invest Komfort, który od trzech lat wspiera także gdyńską odsłonę festiwalu.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nach oben scrollen

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.