Konkurs fotograficzny “Jestem archeologiem – rozwiązuję zagadki przeszłości”

Jestem archeologiem - plakat

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku ogłasza konkurs fotograficzny pod nazwą: „Jestem archeologiem – rozwiązuję zagadki przeszłości”. Zdjęcia można przysyłać od 17 lipca do 9 września 2018 roku.

Regulamin znajduje się tutaj: REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „Jestem archeologiem – rozwiązuję zagadki przeszłości” (PDF).

Hasło konkursu nawiązuje do wydarzenia, które odbędzie się w dniach 8-9 września 2018 r. na placu przy ulicy Rycerskiej w Gdańsku: „Weekend z Archeologią. Zagadki przeszłości”.

ZADANIE KONKURSOWE
Zdjęcie powinno przedstawiać wyobrażenie o pracy archeologa. Organizator pozostawia uczestnikom swobodę w interpretowaniu hasła: „Jestem archeologiem – rozwiązuję zagadki przeszłości”. Komisja konkursowa z pewnością doceni pomysłowość i zaangażowanie. Jak wygląda archeolog przy pracy? Źródłem inspiracji mogą być na przykład archiwalne zdjęcia z wykopalisk opublikowane w Archeoportalu: http://katalog.archeoportal.pl/lista_negatywow/wyszukiwarka

Zdjęcie powinno być wykonane na tle obiektu zabytkowego. W znalezieniu obiektu pomoże mapa zabytków: https://mapy.zabytek.gov.pl/nid/. Warto wiedzieć, że siedziba organizatora konkursu – Dom Przyrodników przy ul. Mariackiej 25/26 w Gdańsku – też jest obiektem zabytkowym.

SPOSÓB ZGŁASZANIA ZDJĘĆ
Zdjęcia do konkursu należy przysyłać wyłącznie mailowo na adres: promocja@archeologia.pl. W tytule wiadomości prosimy napisać: „Jestem archeologiem – rozwiązuję zagadki przeszłości”.

Wiadomość e-mail powinna zawierać:

– plik ze zdjęciem (maksymalna wielkość: 10 MB),
– imię i nazwisko autora zdjęcia,
– adres e-mail uczestnika konkursu,
– informację o miejscu, gdzie wykonano zdjęcie – nazwę miejscowości oraz nazwę zabytku widocznego na zdjęciu,
– w przypadku osoby niepełnoletniej – skan wypełnionej i podpisanej zgody, która stanowi załącznik do regulaminu.

Uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedno zdjęcie.

NAGRODY

Nagrody w konkursie "Jestem archeologiem..."

Nagrodami w konkursie są: cenne gry planszowe (ufundowane przez Rebel.pl), książki z autografami znanych pisarzy (ufundowane przez Wydawnictwo Marginesy oraz Zysk i S-ka Wydawnictwo), karnety wstępu do muzeum. Szczegóły będą ujawniane stopniowo w czasie trwania konkursu – na stronie internetowej Muzeum Archeologicznego w Gdańsku: www.archeologia.pl oraz na Facebooku: https://bit.ly/2KAe4R0

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do końca września 2018 r.

Aktualizacja (17.08.2018)

Odkrywamy nagrody:

• gry planszowe – “Ekspedycja” oraz “Teby”,

• książki z autografami Elżbiety Cherezińskiej – cykle “Odrodzone królestwo” oraz “Harda królowa”,

• książki z autografami Marty Guzowskiej,

• książki Magdaleny Sprenger,

• karnety bezpłatnego wstępu do wszystkich oddziałów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku (Dom Przyrodników, Piwnica Romańska, Skansen Archeologiczny – Grodzisko w Sopocie, Muzeum w Gniewie).

Łączna wartość nagród wynosi około 600 zł, więc jest o co rywalizować!

O TYM TRZEBA PAMIĘTAĆ
Fotografia konkursowa może być poważna lub zabawna (zapewniamy, że archeolodzy mają dystans do siebie i doskonałe poczucie humoru), klasyczna lub wyjątkowo oryginalna. Prosimy jednak pamiętać, że zabytki podlegają ochronie prawnej, nie należy ich niszczyć ani wdrapywać się na nie. Do konkursu dopuszczone zostaną tylko zdjęcia wykonane z poszanowaniem obiektów zabytkowych.

Zasady konkursu są dokładnie opisane w regulaminie. Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Działu Promocji i Komunikacji Wizualnej, e-mail: promocja@archeologia.pl, tel.: 58 322 21 50.

Zachęcamy do udziału, życząc dobrej zabawy i powodzenia!

Organizator: Muzeum Archeologiczne w Gdańsku

3 wersja z marszalkiem pomniejszone kolorowe

 

Partnerzy: Rebel, Wydawnictwo Marginesy, Zysk i S-ka Wydawnictwo

RebelWydawnictwo MarginesyZysk i S-ka Wydawnictwo

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nach oben scrollen

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.