Święto Plonów 2021 na Grodzisku w Sopocie

Swieto Plonow  baner tiny

Skansen archeologiczny Grodzisko w Sopocie zaprasza na „Święto Plonów”, 18 września 2021 roku. Będzie to dzień żywej historii, czyli wydarzenie polegające na rekonstrukcji historycznej.

Na zwiedzających wczesnośredniowieczny gród od godziny 12:00 do 16:00 czeka wiele atrakcji: pokazy dawnych rzemiosł (płatnerstwo, kowalstwo, garncarstwo, tkactwo), kramy z rękodziełami (repliki dawnej biżuterii, wyroby skórzane, naturalne kosmetyki), występy wędrownych bardów, opowieści ze świata mitologii słowiańskiej. Kulminacyjnym punktem programu będzie inscenizacja obrzędu Święta Plonów.

Udział w imprezie jest bezpłatny.

AKTUALIZACJA: z powodu losowego zdarzenia zespół Co Słyszał Jesion nie wystąpi na “Święcie Plonów”, zastąpi go zespół Pustka.

Podczas „Święta Plonów” na Grodzisku w Sopocie pojawią się następujący rekonstruktorzy: Drużyna Ulfhednar, Michał Kopczyński – płatnerz, Michał Sadowski, Magdalena Kopiczko, Fenrir’S, zespół muzyczny Pustka.

PROGRAM (18.09.2021 r.):
12:00 ___ Przywitanie gości i prezentacja drużyn rekonstrukcji historycznej
12:30 ___ Bajanie przy ognisku – baśnie i mity słowiańskie
13:00 ___ Pokaz mody wczesnośredniowiecznej
13:30 ___ Gry i zabawy dla publiczności
15:00 ___ Występ zespołu Pustka
15:30 ___ Inscenizacja obrzędu Święta Plonów

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: Święto Plonów

Swieto Plonow  plakat aktualizacja

Wydarzenie jest współfinansowane przez Muzeum Archeologiczne w Gdańsku oraz Miasto Sopot; odbywa się w ramach akcji: 120 lat Sopotu, Europejskie Dni Dziedzictwa, Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Patron medialny: portal esopot.pl.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nach oben scrollen

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.