“Weekend Seniora z Kulturą” (1-2 października 2022) w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku

MKiDN Weekend seniora z kultura cover TT

Spichlerz "Błękitny Baranek"

ul. Chmielna 53, Gdańsk

SPICHLERZ “BŁĘKITNY BARANEK” oferuje bezpłatny wstęp dla seniorów w dniach 1-2 października 2022 r., a ponadto… W sobotę (1.10.2022):
  • o godz. 10:30 – bezpłatne oprowadzanie dla seniorów,
  • o godz. 12:30 – warsztaty malarskie „Studium martwej natury” z wykorzystaniem kopii zabytków archeologicznych – prowadzenie Anna Białecka-Lewandowska; obowiązują zapisy telefoniczne 58-326-23-24.
W niedzielę (2.10.2022):
  • o godz. 10:30 – bezpłatne oprowadzanie dla seniorów,
  • o godz. 12:30 – wykład i oprowadzanie kuratorskie dr Aleksandry Pudło po wystawie „Mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego sprzed dwóch tysięcy lat”,
  • o godz. 16:00 – koncert Justyny Kantorowicz i Łukasza Jóźwiaka pt. „Odkopać wspomnienia” – śpiew przy akompaniamencie pianina.

Justyna Kantorowicz – sopran – jest absolwentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (studia licencjackie) oraz w Gdańsku (studia magisterskie). Swój głos kształciła pod kierunkiem dr Agnieszki Piass oraz prof. Aleksandry Kucharskiej – Szefler. Ukończyła także Kulturoznawstwo ze specjalizacją śródziemnomorską na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowe Studia Logopedyczne na Uniwersytecie Gdańskim. Zaśpiewała m. in. rolę Lizety w “Noclegu w Apeninach” S. Moniuszki w Warszawskiej Operze Kameralnej, rolę Melii w operze “Apollo i Hiacynt” W. A. Mozarta w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. W tym samym spektaklu wystąpiła w chórze w Warszawskiej Operze Kameralnej. Zagrała w “Księżniczce Czardasza” w Bydgoszczy, Toruniu oraz Czaplinku.

W 2022 r. zajęła I miejsce na etapie wojewódzkim Międzynarodowego Konkursu Pieśni Legionowej, a następnie stała się laureatką konkursu, otrzymując nagrodę specjalną burmistrza Wołomina Elżbiety Radwan.

Wielokrotnie koncertowała podczas audycji muzycznych organizowanych przez Filharmonię Pomorską i Filharmonię Bałtycką. Występowała z ariami i pieśniami klasycznymi m. in.: w Centrum Kultury w Serocku, w Miejskim Ośrodku Kultury w Legionowie, w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie, w Zamku Bytowskim, w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku; w Dworku Sierakowskich w Sopocie, w Parku Oliwskim w Gdańsku, na Uniwersytecie Warszawskim, na Akademii Muzycznej w Gdańsku, na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W swoim repertuarze, poza utworami klasycznymi ma także pieśni starogreckie, muzykę kaszubską i liczne utwory z gatunku poezji śpiewanej. Współpracuje z Legionowską Orkiestrą Barokową.

Uczestniczyła w kursach wokalnych prowadzonych przez Izabelę Kłosińską, Marię Sartovą, Agnieszkę Piass, Katarzynę Rymarczyk, Piotra Bednarskiego, Fulvię Bertoli oraz Marinę Unruh.

mgr Łukasz Jóźwiak –  Pianista, pedagog. Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu oraz Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku Instrumentalistyka. Uczył się pod kierunkiem mgr Mariana Witońskiego, prof. Franciszka Gajba, prof. Anny Kozub oraz  prof. dr hab. Bogusława Rottermunda. Swoje umiejętności i wiedze doskonalił i pogłębiał na rozmaitych kursach, warsztatach, seminariach.

Zaangażowany w wiele projektów muzycznych współpracując m.in. z Filharmonią Warmińsko-Mazurską, zespołem Pro Musica Antiqua, chórami olsztyńskimi czy kabaretem literackim.

Obecnie jest asystentem na Wydziale Sztuki Uniwersytetu warmińsko-Mazurskiego oraz nauczycielem dyplomowanym w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. Im. Fryderyka Chopina w Olsztynie oraz Powiatowej Szkole Muzycznej w Dywitach.

Burganlage „Grodzisko“ in Sopot

ul. Haffnera 63, Sopot

GRODZISKO W SOPOCIE zapewnia bezpłatny wstęp dla seniorów w dniach 1-2 października 2022 r.

Ponadto 1. października zaprasza na “Spotkanie z archeologią”:

  • godz. 10:00-11:00 – Ludzie epoki kamienia – prelekcja z pokazem wykonywania narzędzi krzemiennych,
  • godz. 11:00-12:00 – Uzbrojenie Słowian i wikingów – prelekcja z pokazem uzbrojenia,
  • godz. 12.00-13.00 – ognisko i strzelanie z łuku (kiełbaski we własnym zakresie),
  • godz. 13:00-14:00 – zwiedzanie z przewodnikiem wystawy czasowej „Miała strój bogaty, malowany w różne światy”.

Romanischer Keller

pl. Dominikański 1, Gdańsk

PIWNICA ROMAŃSKA zapewnia bezpłatny wstęp dla seniorów w dniach 1-2 października 2022 r.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nach oben scrollen

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.