Ferie zimowe 2024 w Spichlerzu Błękitny Baranek

Spichlerz Błękitny Baranek zachęca do skorzystania z oferty kulturalnej przygotowanej na ferie zimowe w 2024 roku. Tematem przewodnim zajęć edukacyjnych dla dzieci będzie kuchnia dawnych gdańszczan.

Edukatorzy poprowadzą grę muzealną. Zagadki będą dotyczyły elementów zastawy stołowej, potraw serwowanych w dawnym Gdańsku oraz dawnych zwyczajów kulinarnych. Dzieci otrzymają karty zadań (na sztywnych podkładkach z klipsami) i ołówki. Rozwiązania będą poukrywane w różnych częściach muzeum, przede wszystkim na nowej wystawie „Zza miedzy i zza morza. Kuchnia i stół gdański w świetle badań archeologicznych”. W trakcie zabawy uczestnicy zwiedzą prawie cały Spichlerz Błękitny Baranek!

Po zakończeniu gry edukatorzy zaproszą dzieci na warsztaty plastyczne, które będą prowadzone w sali konferencyjnej na parterze Spichlerza. Tam powstaną magnesy na lodówkę. Do wyboru będą różne kształty kojarzące się z kuchnią, na przykład naczynia, owoce i warzywa. Gotowy magnes będzie można wziąć do domu jako pamiątkę z muzeum.

MIEJSCE

Spichlerz Błękitny Baranek – Gdańsk, ul. Chmielna 53

TERMINY

  • od 30 stycznia do 1 lutego – dla grup zorganizowanych
  • 2 lutego – dla każdego
  • od 6 do 8 lutego – dla grup zorganizowanych
  • 9 lutego – dla każdego

Zajęcia zaczynają się o godzinie 10:00 i trwają do około 12:30.

UCZESTNICY

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym, które opanowały podstawy czytania i pisania.

We wtorki, środy i czwartki prowadzimy zajęcia dla grup zorganizowanych, takich jak półkolonie. W piątki zapraszamy gości indywidualnych, czyli na przykład rodziny z dziećmi.

Maksymalna liczba uczestników: 25 osób w grupie.

CENA

10 zł od uczestnika zajęć.

Płatne na miejscu gotówką lub kartą.

ZAPISY

Obowiązują zapisy telefoniczne: 58-326-23-24.

Zgłoszenia w godzinach pracy muzeum przyjmuje Dział Edukacji Archeologicznej i Wystaw.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nach oben scrollen

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.