Podano do stołu! Warsztaty dekorowania talerzy

Spichlerz Błękitny Baranek zaprasza dzieci z opiekunami na warsztaty dekorowania talerzy. Te zajęcia to przedsmak nowej wystawy “Zza miedzy i zza morza”, która będzie poświęcona dawnej kuchni gdańskiej.

Każdy uczestnik zajęć otrzyma biały porcelanowy talerz. Do ozdabiania posłużą specjalne flamastry do ceramiki. Udekorowane talerze będzie można wziąć do domu. Po krótkiej obróbce termicznej w domowym piekarniku dekoracja się utrwali, a naczynia będą się nadawały do codziennego użytkowania.

Podano do stołu! – warsztaty dekorowania talerzy

Spichlerz Błękitny Baranek

Gdańsk, ul. Chmielna 53

16 grudnia 2023 r.

o godzinie 12:00 (czas trwania: około dwie godziny)

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 6–12 lat

W czasie warsztatów każdemu dziecku powinien towarzyszyć przynajmniej jeden dorosły opiekun.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy

Zgłoszenia przyjmuje Dział Edukacji Archeologicznej i Wystaw pod numerem telefonu: 58-326-23-24. Ilość miejsc jest ograniczona do 35 osób (licząc dzieci wraz z opiekunami). O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Zabytkowe talerze odkryte przez archeologów przy ul. Podwale Przedmiejskie w Gdańsku

Takie znaleziska będzie można zobaczyć na wystawie “Zza miedzy i zza morza – kuchnia i stół gdański w świetle badań archeologicznych“, której otwarcie zaplanowano na 19 grudnia 2023 roku w Spichlerzu Błękitny Baranek.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nach oben scrollen

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.