Spacery, pokazy i warsztaty – przez całe lato na Grodzisku w Sopocie

Współcześnie Sopot kojarzy się z kurortem, popularnym miejscem wakacyjnego wypoczynku. Ale jego dzieje sięgają wiele wieków wstecz. Zanim powstało miasto, funkcjonował tu słowiański gród, czyli osada obronna. Historię nadmorskiej strażnicy można poznać, odwiedzając Burganlage „Grodzisko“ in Sopot – jedną z bardziej oryginalnych atrakcji turystycznych.

W okresie wakacyjnym – od początku lipca do końca sierpnia 2023 roku – Grodzisko w Sopocie oferuje spacery z przewodnikiem. Miejscem oprowadzania jest zrekonstruowana osada z wczesnego średniowiecza, wznosząca się na zielonym wzgórzu przy ul. Haffnera 63. To dobra okazja, aby zwiedzić urokliwe muzeum na świeżym powietrzu i dowiedzieć się, jak żyli tutejsi mieszkańcy w IX i X wieku.

W lipcu i sierpniu spacery odbywają się codziennie od środy do niedzieli, zawsze o godzinie 14:00 (wyjątkiem są dni, w których na Grodzisku w Sopocie organizowane są imprezy plenerowe).

Aby wziąć udział, nie trzeba się zapisywać. Wystarczy kupić bilet wstępu do muzeum (normalny: 12 zł, ulgowy: 10 zł; są też dostępne inne zniżki, na przykład dla rodzin z dziećmi). Za oprowadzanie nie są pobierane żadne opłaty dodatkowe, jest to więc ciekawa propozycja dla turystów, którzy poszukują niebanalnej atrakcji za niewygórowaną cenę.

Ponadto przez całe wakacje w sopockim grodzie będą się odbywały cykliczne pokazy rzemiosł dawnych, takich jak kowalstwo czy ciesielstwo. Rzemieślników będzie można spotkać od środy do soboty w godzinach 10:00–14:00.

Na lipiec są również zaplanowane pokazy i warsztaty w Osadzie z Epoki Kamienia, która znajduje się nad stawem, pomiędzy pawilonem wystawowym a wzgórzem ze słowiańską osadą. Ta atrakcja będzie dostępna od środy do soboty w godzinach 10:00–16:00 (tylko w lipcu).

Wszystkie pokazy i warsztaty, podobnie jak spacery z przewodnikiem, będą oferowane w ramach biletu na zwiedzanie Grodziska w Sopocie, czyli bez dodatkowych opłat.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nach oben scrollen

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.