“Ofelia” – wystawa Anny Halarewicz i YES TO DRESS by Bożena Karska

Już po raz trzeci Anna Halarewicz wybiera Piwnicę Romańską, aby w XIII-wiecznych podziemiach Gdańska wyeksponować swoje dzieła. Tym razem obrazom, rysunkom i grafikom autorstwa wybitnej ilustratorki towarzyszą artystyczne tkaniny Bożeny Karskiej, twórczyni marki odzieżowej YES TO DRESS. Wystawa nosi tytuł “Ofelia”. Będzie udostępniona do zwiedzania od sierpnia do listopada 2023 roku.

Wspólna wystawa Halarewicz i Karskiej jest owocem przyjaźni i pokłosiem współpracy, jaką nawiązały projektantki, tworząc kolekcję oryginalnych, szytych na miarę ubrań dla kobiet: ANNA HALAREWICZ x YTD.

Obie artystki można spotkać wśród wystawców na tegorocznym Jarmarku św. Dominika. Ich stoiska znajdują się na ul. Św. Ducha, są oznaczone numerami 1064 i 1065.

“Ofelia”

Anna Halarewicz + YES TO DRESS by Bożena Karska

Romanischer Keller

Gdańsk, pl. Dominikański 1

Wernisaż

3 sierpnia 2023 r. o godz. 20:00

Na wernisaż - wstęp bezpłatny. Później biletowany zgodnie z cennikiem Piwnicy Romańskiej.

Anna Halarewicz – wybitna ilustratorka, aktualnie kojarzona głównie z branżą modową (m.in. z magazynami „Twój Styl”, „Elle”, „Glamour”, „Bluszcz”) i znana ze współpracy z luksusowymi markami. Swoją karierę artystyczną zaczynała jednak od ilustrowania książek dla dzieci. Jej prace wyróżniają się charakterystyczny stylem: dynamiczną kreską oraz niedopowiedzeniem, w którym dostrzec można dążenie do minimalizmu. Rysując postaci, artystka skupia się na aspekcie psychologicznym – oddaje wrażenia, emocje i nastrój.

Anna_Halarewicz-800px
Anna Halarewicz (www.annahalarewicz.eu)

Bożena Karska – uznana projektantka mody. Twórczyni marki YES TO DRESS, którą rozwija od 2011 roku. Od 30 lat projektuje i współpracuje z branżą odzieżową. Kocha zwierzęta, turbany, kolczyki i adidasy. Absolwentka studiów architektonicznych we Wrocławiu. Jak sama przyznaje, po studiach nie zaprojektowała żadnej budowli, ale za to setki, jeśli nie tysiące ubrań, począwszy do własnych kolekcji wybiegowych po pracę dla wielkich firm odzieżowych.

Bozena_Karska-800px
Bożena Karska (yestodress.pl)

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nach oben scrollen

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.