Wakacje z Archeologią 2019 – zajęcia edukacyjne dla dzieci

Dział Edukacji Archeologicznej i Wystaw poleca „Wakacje z Archeologią” w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku. Są to spotkania muzealne dla dzieci w wieku szkolnym, przeznaczone zarówno dla grup zorganizowanych, w tym półkolonii, jak i dla odbiorców indywidualnych.

OPISY ZAJĘĆ:

księga

Od hieroglifów do wynalazku druku, czyli jak ludzie nauczyli się pisać

Uczestnicy tych zajęć wysłuchają krótkiej opowieści o dawnych rodzajach pisma, dowiedzą się, jak doszło do wynalezienia druku i co ten wynalazek znaczy dla ludzkości. Następnie, w części warsztatowej, spróbują swoich sił w wymyślaniu własnego pisma, mając do dyspozycji tabliczki i kolorową kredę. A na koniec napiszą wakacyjny list z muzeum, który zabiorą ze sobą na pamiątkę.

sakiewka

Mieszki, sakiewki i kaletki, czyli gdzie dawniej trzymano cenne przedmioty

W części teoretycznej uczestnicy wysłuchają historii dawnych kaletek, mieszków i sakiewek; dowiedzą się, z czego były szyte, jakich narzędzi używano, aby je wykonać oraz jak zmieniały się kroje na przestrzeni wieków. Następnie, w ramach zajęć warsztatowych, dzieci uszyją i ozdobią własne sakiewki/kaletki – będą to ich pamiątki ze spotkania w muzeum.

TERMINY:

• 2, 3, 4, 5 lipca (temat: Od hieroglifów do wynalazku druku…)
oraz
• 20, 21, 22, 23 sierpnia (temat: Mieszki, sakiewki i kaletki…)
w godzinach 10:00–12:00

UWAGA, aby wziąć udział w zajęciach, należy wcześniej zarejestrować się telefonicznie: 58 322 21 54.
MIEJSCE: Haus der Naturforschenden Gesellschaft (siedziba Muzeum Archeologicznego w Gdańsku), ul. Mariacka 25/26, Gdańsk
CZAS TRWANIA: 2 godziny
KOSZT: 8 zł od uczestnika (płatne w dniu zajęć, gotówką w kasie Muzeum)

“Wiek szkolny, czyli jaki?”
Pracownicy Działu Edukacji podchodzą indywidualnie do każdego uczestnika zajęć, w zależności od zainteresowań i zdolności dziecka. Z doświadczenia edukatorów wynika, że najlepiej bawią się dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nach oben scrollen

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.