“Skarby z ziemi wydarte” – wystawa czasowa

Gratka dla miłośników archeologii: 4 prehistoryczne skarby, w sumie 40 zabytkowych przedmiotów. Zapinki, bransolety, naszyjniki, szpile i sierpy sprzed 2600 lat. Wszystko do zobaczenia na nowej wystawie w Spichlerzu Błękitny Baranek.

Skarb oznacza cenne rzeczy. Takie, które warto zabezpieczyć, a czasami nawet ukryć przed innymi. Dla archeologów skarbem jest odkrycie przedmiotów schowanych w ziemi tysiące lat temu.

Wystawa „Skarby z ziemi wydarte” przedstawia prehistoryczne wyroby z brązu i żelaza. Zostały one odkryte w rejonie beskidzkiego przełomu rzeki Soły, w okolicach Kobiernic i Porąbki. Tam w latach 2019–2021 archeolodzy z Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej prowadzili badania terenowe. I właśnie z Bielska-Białej przyjeżdża do Gdańska nowa wystawa czasowa.

Archeologiczne skarby można oglądać w Spichlerzu Błękitny Baranek od 7. marca do 23. czerwca 2024 roku. Wystawa składa się z 40 przedmiotów – ozdób i narzędzi – datowanych na czasy wczesnej epoki żelaza (750–400 r. p.n.e.).

Spichlerz Błękitny Baranek

Gdańsk, ul. Chmielna 53

Wystawa czasowa:

od 7. marca do 23. czerwca 2024 r.

Oficjalne otwarcie wystawy:

7. marca 2024 r. o godz. 13:00 (wstęp wolny)

Na otwarcie wystawy wstęp bezpłatny. Później biletowany zgodnie z cennikiem Spichlerza Błękitny Baranek.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nach oben scrollen

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.