DIGITALIZACJA I UDOSTĘPNIENIE ONLINE KOLEKCJI DIAPOZYTYWÓW ZE ZBIORÓW MUZEUM ARCHEOLOGICZNEGO W GDAŃSKU – ETAP III

mkidn

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Nazwa programu: Kultura cyfrowa

Całkowita wartość zadania: 69.090 zł, w tym:

– Wkład Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: 55.272 zł,

– Wkład własny: 13.818 zł

Termin realizacji: 1 czerwca 2018 – 31 grudnia 2018

Zadanie stanowi kolejny, trzeci etap zadania realizowanego przez Muzeum, w ramach którego wykonywana jest digitalizacja i udostępnienie diapozytywów prezentujących badania wykopaliskowe prowadzone na terenie Pomorza. W poprzednich latach (2016 -2017) wykonano digitalizację niemal 1900 diapozytywów.

Niniejsze zdanie obejmuje kwerendę, digitalizację i udostępnienie dalszej części kolekcji tj. 800 szt. przedstawiających działalność Muzeum Archeologicznego w Gdańsku w latach w latach 1974 – 1996. Wybrane diapozytywy prezentują archeologiczne badania wykopaliskowe – stacjonarne i ratownicze i powierzchniowe, wizerunki zabytków i widoki stanowisk archeologicznych. Wybrane do realizacji zadania dotyczą terenów dawnego województwa gdańskiego, obecnie części województwa pomorskiego. Zadanie obejmuje także zakup serwera plików NAS oraz dwóch zestawów komputerowych.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nach oben scrollen

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.