Grodzisko w Sopocie zamknięte 14.10.2020 r.

Ostrzeżenie przed wiatremZe względu na wichurę Grodzisko w Sopocie będzie wyjątkowo zamknięte w dniu 14 października 2020 r. Skansen jest porośnięty rozłożystymi drzewami, które przy silnym wietrze mogłyby spowodować zagrożenie dla zwiedzających.

KONTAKT
tel. 58 340 66 00 
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Nagrody dla uczestników "Weekendu z Archeologią 2020"

Podajemy wyniki losowania w konkursie wieńczącym "Weekend z Archeologią 2020". Konkurs był przeznaczony dla uczestników imprezy, którzy zdobyli "Dyplom Młodego Archeologa".

Dyplom Młodego ArcheologaWylosowane liczby oznaczają numery dyplomów:

87

91

129

140

146

Laureaci mogą odbierać swoje nagrody w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku przy ul. Mariackiej 25/26, w godzinach otwarcia muzeum. Uwaga, aby odebrać nagrodę, należy okazać "Dyplom Młodego Archeologa" oznaczony zwycięskim numerem!

Termin odbioru nagród upływa 20 września 2020 r.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny: 58 322 21 50 albo 58 322 21 00.

"Weekend z Archeologią. Śladami przeszłości", 5–6 września 2020 r.

"Weekend z Archeologią 2020" - plakat

Największe doroczne wydarzenie archeologiczne na Pomorzu – „Weekend z Archeologią” – w tym roku przebiega pod hasłem „Śladami przeszłości”. Podczas otwartej imprezy w plenerze uczestnicy będą mogli poczuć się jak zawodowi archeolodzy.

„Weekend z Archeologią” odbywa się już po raz piąty. Poprzednie edycje cieszyły się bardzo dużą popularnością. Nic dziwnego, wydarzenie stanowi wyjątkową okazję do poznania dziedziny, która jest zarówno fascynująca, jak i trudno dostępna na co dzień. Muzeum Archeologiczne w Gdańsku stawia sobie za cel przybliżyć archeologię każdemu, kogo ciekawią skarby ukryte w ziemi.

Wydarzenie jest przeznaczone dla osób w różnym wieku: dzieci, młodzieży i dorosłych. Najmłodsi mogą spędzić czas na warsztatach, starszych zainteresują na przykład spacery z archeologiem oraz wykłady popularnonaukowe. Całość będzie okraszona pokazami i koncertami. Wszystkie atrakcje w ramach „Weekendu z Archeologią” są bezpłatne.

Podobnie jak w latach minionych, miejscem festynu jest plac przy ul. Rycerskiej w Gdańsku, nieopodal kładki nad Motławą.


Weekend z Archeologią. Śladami przeszłości
☛ 5–6 września 2020 r.
☛ sobota: godz. 10:00–18:00
☛ niedziela: godz. 11:00–17:00
☛ plac przy ul. Rycerskiej w Gdańsku
☛ wstęp wolny
☛ wydarzenie na Facebooku: Weekend z Archeologią 2020


Read more ...

Wieża widokowa Domu Przyrodników jest już otwarta!

Wieża widokowa Domu PrzyrodnikówOd 28 lipca 2020 roku wieża widokowa Domu Przyrodników jest znów dostępna dla zwiedzających. Atrakcja powraca na turystyczną mapę Gdańska po przerwie wymuszonej przez pandemię COVID-19. Aby zapewnić bezpieczeństwo sanitarne, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku przyjęło tymczasowy regulamin, zgodnie z którym na wieżę można wchodzić pojedynczo, ewentualnie w towarzystwie maksymalnie 5 osób spokrewnionych.

Europejskie Dni Archeologii 2020

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku wchodzi z kamerą do pracowni przy ul. Rycerskiej 9. To wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć, co dzieje się za drzwiami, które na co dzień są otwarte tylko dla pracowników Muzeum. Odkryj tajemnice archeologów i weź udział w wydarzeniu on-line, zorganizowanym z okazji Europejskich Dni Archeologii (#JEArcheo).

Read more ...

Przygotowania do otwarcia Muzeum Archeologicznego w Gdańsku

7 maja 2020 r.

Coraz bliżej...Muzeum Archeologiczne w Gdańsku przygotowuje się do otwarcia dla zwiedzających. Dokładna data zostanie ogłoszona w najbliższych tygodniach, po konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Aktualnie Muzeum dostosowuje się do nowych zasad bezpieczeństwa wprowadzonych przez rząd. Są to działania mające na celu zapewnienie właściwych warunków sanitarnych. Stopniowe znoszenie ograniczeń związanych z COVID-19 będzie się odbywać zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Z radością wyczekujemy dnia, w którym będziemy mogli otworzyć dla Państwa nasze obiekty. Zanim to nastąpi, musimy zagwarantować zwiedzającym i pracownikom Muzeum najwyższy standard ochrony sanitarnej. Pracujemy nad tym intensywnie.

Prosimy o cierpliwość i zachęcamy do śledzenia aktualnych komunikatów na stronie internetowej: www.archeologia.pl.

Do zobaczenia wkrótce!

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. polityka prywatności