W czym chodzili dawni gdańszczanie? Ściągnij bezpłatny e-book

Ten katalog wieńczy dwa lata pracy przy konserwacji zabytków skórzanych. Muzeum Archeologiczne w Gdańsku udostępnia cyfrową publikację “W czym chodzili dawni gdańszczanie? Konserwacja skórzanych elementów obuwia i odzieży z badań archeologicznych”.

Książka powstała pod redakcją Anny Jędrzejczak-Skutnik, muzealnej konserwatorki, która koordynowała cały projekt. Na 70 stronach znajdują się fachowe artykuły (przetłumaczone na język angielski), a także zdjęcia i opisy z przebiegu konserwacji i rekonstrukcji.

Konserwacji zostały poddane zabytki skórzane odkryte w trakcie badań archeologicznych prowadzonych w latach 2006–2008 w Gdańsku, w kwartale ulic: Szeroka, Tandeta, Świętojańska. Są to elementy obuwia i stroju z XIV–XVI wieku, które wymagały najpilniejszej interwencji konserwatorskiej.

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku realizuje dwuletnie (2021–2022) zadanie pn. "W czym chodzili dawni gdańszczanie? Konserwacja skórzanych elementów obuwia i odzieży z badań archeologicznych". Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scroll to Top

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.