Archeologia Pomorza na archiwalnych zdjęciach

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku zeskanowało i opisało 300 archiwalnych slajdów – diapozytywów kolorowych – ze swoich zbiorów. Stare zdjęcia mają wartość nie tylko sentymentalną, ale też naukową. Nawet archeologiczne fotografie polowe mogą być interesujące dla publiczności, pokazują bowiem, jak zmieniły się miejsca badań. Do ciekawostek należą zdjęcia lotnicze przedstawiające Gdańsk z 1994 roku.

Najpóźniej w grudniu 2020 r. wszystkie skany zostaną udostępnione do swobodnego przeglądania na stronie www.archeoportal.pl. To efekt realizacji zadania pod nazwą „Digitalizacja i udostępnienie kolekcji diapozytywów z zasobów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku”, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dodatkowo, w ramach działań promocyjnych, w Domu Przyrodników są wystawione arkusze z naklejkami archeologicznymi dla dzieci.

 

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.