Tomahawki i Muszkiety 2022

Tomahawki i Muszkiety baner

Minęły stulecia, odkąd Indianie zamieszkiwali Amerykę, żyjąc w harmonii z przyrodą i w zgodzie z własnymi tradycjami. Minęło również 30 lat od światowej premiery "Ostatniego Mohikanina" w reżyserii Michaela Manna, czyli słynnej ekranizacji powieści Jamesa Fenimore’a Coopera. Na szczęście tamten świat wciąż pobudza wyobraźnię i ożywa za sprawą rekonstruktorów historycznych odtwarzających postacie, kulturę i obyczaje XVIII-wiecznych mieszkańców Ameryki Północnej.

W sobotę 6 sierpnia 2022 roku na Grodzisku w Sopocie odbędzie się festyn historyczny, impreza plenerowa realizowana przez Konfederację Tomahawki i Muszkiety. Trzon grupy stanowią rekonstruktorzy z Garnizonu Gdańsk oraz GRH Monongahela 1755 – Indianie Leśni.

PROGRAM WYDARZENIA

6 sierpnia 2022 r. (sobota)
wstęp bezpłatny

12:00Powitanie i prezentacja grup rekonstrukcyjnych
12:30Inscenizacja potyczki
13:00Wojska kolonialne w Ameryce Północnej
13:30Opowieść o Indianach Leśnych
14:00Tomahawki a muszkiety – prezentacja i omówienie różnic w uzbrojeniu
14:30Jak oni wyglądali – prezentacja i omówienie różnic stroju
15:00Medyk polowy
15:30Inscenizacja potyczki
16:00Pamiątkowe zdjęcie

ATRAKCJE PRZEZ CAŁY DZIEŃ

Poznawaj życie obozowe Indian leśnych oraz mieszkańców fortu pogranicza. Słuchaj opowieści o przedwiecznej naturze. Obserwuj tradycyjną technikę tkania wełnianych pasów. Spróbuj swoich sił w warsztacie jubilera, wykonując pierścionki i bransoletki z drutu miedzianego. O godzinie 14:15 odwiedź kącik literacki, gdzie będziemy czytać fragmenty “Ostatniego Mohikanina” Jamesa Fenimore’a Coopera.

WARSZTATY

12:15-14:15

Szycie chlebaków

Limit: 7 miejsc. Warsztaty odpowiednie dla osób od 7 roku życia. Obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne: 58-340-66-00.

13:00-13:45

Tworzenie bransoletek z drewnianych koralików

Na te warsztaty nie trzeba się zapisywać.

14:00-14:45

Lalka bez twarzy – spotkanie z legendą

Wykonywanie lalek z kawałków materiału oraz laleczek kukurydzianych. Warsztaty odpowiednie dla dzieci powyżej 5 roku życia. Nie trzeba się zapisywać.

logo Grodziska w Sopocie
GRH Monongahela logo
Garnizon Gdansk logo
Biblioteka Sopocka logo
esopot logo new final poziom

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scroll to Top

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.