Spacery, pokazy i warsztaty – przez całe lato na Grodzisku w Sopocie

Współcześnie Sopot kojarzy się z kurortem, popularnym miejscem wakacyjnego wypoczynku. Ale jego dzieje sięgają wiele wieków wstecz. Zanim powstało miasto, funkcjonował tu słowiański gród, czyli osada obronna. Historię nadmorskiej strażnicy można poznać, odwiedzając Sopot „Stronghold” – jedną z bardziej oryginalnych atrakcji turystycznych.

W okresie wakacyjnym – od początku lipca do końca sierpnia 2023 roku – Grodzisko w Sopocie oferuje spacery z przewodnikiem. Miejscem oprowadzania jest zrekonstruowana osada z wczesnego średniowiecza, wznosząca się na zielonym wzgórzu przy ul. Haffnera 63. To dobra okazja, aby zwiedzić urokliwe muzeum na świeżym powietrzu i dowiedzieć się, jak żyli tutejsi mieszkańcy w IX i X wieku.

W lipcu i sierpniu spacery odbywają się codziennie od środy do niedzieli, zawsze o godzinie 14:00 (wyjątkiem są dni, w których na Grodzisku w Sopocie organizowane są imprezy plenerowe).

Aby wziąć udział, nie trzeba się zapisywać. Wystarczy kupić bilet wstępu do muzeum (normalny: 12 zł, ulgowy: 10 zł; są też dostępne inne zniżki, na przykład dla rodzin z dziećmi). Za oprowadzanie nie są pobierane żadne opłaty dodatkowe, jest to więc ciekawa propozycja dla turystów, którzy poszukują niebanalnej atrakcji za niewygórowaną cenę.

Ponadto przez całe wakacje w sopockim grodzie będą się odbywały cykliczne pokazy rzemiosł dawnych, takich jak kowalstwo czy ciesielstwo. Rzemieślników będzie można spotkać od środy do soboty w godzinach 10:00–14:00.

Na lipiec są również zaplanowane pokazy i warsztaty w Osadzie z Epoki Kamienia, która znajduje się nad stawem, pomiędzy pawilonem wystawowym a wzgórzem ze słowiańską osadą. Ta atrakcja będzie dostępna od środy do soboty w godzinach 10:00–16:00 (tylko w lipcu).

Wszystkie pokazy i warsztaty, podobnie jak spacery z przewodnikiem, będą oferowane w ramach biletu na zwiedzanie Grodziska w Sopocie, czyli bez dodatkowych opłat.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scroll to Top

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.