20. maja Muzeum będzie nieczynne

Klamka w drzwiach

Informujemy, że 20. maja – czyli w niedzielę po Nocy Muzeów 2018 – Dom Przyrodników, Piwnica Romańska oraz Grodzisko w Sopocie będą nieczynne.

Noc Muzeów 2018 w Piwnicy Romańskiej

europejska noc muzeow

Przeżyj coś wyjątkowego – zejdź do Piwnicy Romańskiej nocą!

Na zwiedzających czekają nastrojowe wnętrza, multimedia, ossuarium i wystawa prezentującą dzieje Kępy Dominikańskiej. Dzięki uprzejmości Kupców Dominikańskich będzie można także zwiedzić poziom –1 Gdańskiej Hali Targowej i zobaczyć relikty dawnego kościoła św. Mikołaja.

Zapraszamy!

Piwnica Romańska
Oddział Muzeum Archeologicznego w Gdańsku
plac Dominikański 1
godziny: 19:00 – 1:00
bilet: 1 zł

Sprawdź atrakcje na Noc Muzeów 2018 we wszystkich oddziałach Muzeum Archeologicznego w Gdańsku – http://nocmuzeow.ikm.gda.pl/?s=muzeum+archeologiczne

ODDZIAŁ "PIWNICA ROMAŃSKA" LAUREATEM POMORSKIEJ NAGRODY MUZEALNEJ

pomorska nagroda muzealna

Zorganizowany po raz pierwszy przez Oddział Pomorski Stowarzyszenia Muzealników Polskich i samorząd województwa pomorskiego konkurs ma na celu wyróżnienie pracowników muzeów pomorskich lub osób współpracujących z tymi instytucjami za szczególne dokonania w danym roku. „Piwnica Romańska” otrzymała wyróżnienie za udostępnienie do zwiedzania najstarszego wnętrza historycznego w Gdańsku. Uznanie wzbudziło wykorzystanie światła w aranżacji zabytkowej przestrzeni, które wraz z wirtualnym przewodnikiem pozwala dostrzec i w pełni docenić piękno późnoromańskiej architektury. To muzeum w podziemiach wraz z ekspozycją fundamentów romańskiego kościoła św. Mikołaja w Hali Targowej, prezentuje elementy założenia klasztornego oo. Dominikanów i jest widomym świadectwem roli Gdańska jako centrum kulturowego Pomorza Wschodniego na długo przed przybyciem rycerzy zakonu krzyżackiego.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. polityka prywatności