"Akademia Daniela Chodowieckiego" - spotkania artystyczne dla dzieci

Akademia Daniela Chodowieckiego - plakatFundacja Silva Rerum organizuje spotkania artystyczne dla rodzin z dziećmi w wieku 4–8 lat. Cykl spotkań nosi nazwę „Akademia Daniela Chodowieckiego”. Do wyboru są terminy: 5, 12 i 19 października 2019 r. Wszystkie spotkania zaczynają się o godz. 12:00 w Piwnicy Romańskiej (pl. Dominikański 1, Gdańsk). Wstęp: 5 zł od dziecka, opiekunowie wchodzą bezpłatnie.

Tematy poszczególnych spotkań:

• 5 X - "O dawnych żołnierzach",

• 12 X - "Kapelusznik i pończosznik",

• 19 X - "Stare przedmioty i opowieści".

Uwaga! Piwnica Romańska funkcjonuje w zabytkowych podziemiach, prosimy ubrać się ciepło.


Zapraszamy rodziny z dziećmi do wzięcia udziału w spotkaniach, na których przybliżymy Wam dawną kulturę i sztukę. Poprowadzi je sam Daniel Chodowiecki - słynny gdański osiemnastowieczny rysownik i ilustrator. W postać Chodowieckiego wcieli się marionetka, ożywająca w rękach aktora Teatru Barnaby - Marcina Marca. Na każdym spotkaniu uczestniczyć będziemy także w małym koncercie na instrumentach z czasów Daniela Chodowieckiego.

Kto kocha historię, muzykę, sztukę - niech się zjawi!

Spotkania zainspirowane zostały ilustracjami Daniela Chodowieckiego do książki „Elementarwerk” (1774) Johanna Bernharda Basedowa. Dzieło to podzielone było na 10 ksiąg i zawierało całokształt XVIII-wiecznej wiedzy o świecie, podanej w sposób przystępny dla młodych czytelników. Istotną częścią „Elementarwerk” stało się 300 scen - wybitnych artystycznie ilustracji Daniela Chodowieckiego. Dzięki nim możemy się przenieść do XVIII-wiecznego świata, obserwując dawne obyczaje, ubiory, zwyczaje.


Więcej informacji na stronie organizatora: 
https://www.facebook.com/SilvaRerum.arte.and.fund/

Spotkania współtworzą: 
Maciej Szyszka - archeolog, 
Aleksandra i Krzysztof Kucharscy - historycy kultury, 
Marcin Marzec - aktor teatru lalek, 
Groszek Stanilewicz (Łowcy Słów) - bajarka; 
zespół instrumentów dawnych SILVA RERUM arte w składzie: 
Maja Miro-Wiśniewska (pomysłodawczyni zajęć) - flet traverso, 
Danuta Zawada - skrzypce barokowe, 
Małgorzata Skotnicka - szpinet.

Kontakt z koordynatorką: 
Maja Miro-Wiśniewska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 792 942 932

Organizator: Fundacja Silva Rerum 
Partnerzy: Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Metropolitalna Karta do Kultury 
„Akademia Daniela Chodowieckiego” jest dofinansowana przez Miasto Gdańsk.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. polityka prywatności