MODERNIZACJA PRACOWNI KONSERWATORSKIEJ MUZEUM ARCHEOLOGICZNEGO W GDAŃSKU UMOŻLIWIAJĄCA KONSERWACJĘ ZABYTKÓW METALOWYCH

mkidn

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Nazwa programu: Dziedzictwo kulturowe

Nazwa priorytetu: Wspieranie działań muzealnych

Całkowita wartość zadania: 148 753,40 zł, w tym:

– wkład Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: 117.649,06 zł

– wkład własny Muzeum Archeologicznego w Gdańsku: 31.104,34 zł

Termin realizacji: 15 marca 2017 – 15 grudnia 2017

Celem zadania jest modernizacja istniejącej pracowni konserwacji zabytków w kierunku umożliwienia konserwacji zabytków metalowych, przy jednoczesnym zwiększeniu powierzchni roboczej. W ramach zadania planowany jest zakup mebli laboratoryjnych, co pozwoli na wykorzystanie na cele pracowni dodatkowego pomieszczenia, a także zakup szeregu sprzętów, w tym dygestorium, 2 mikroskopy, laboratoryjne urządzenia grzewcze, demineralizator, myjka ultradźwiękowa z akcesoriami, eksykatory, waga laboratoryjna, chłodziarka, mikropiaskarka z kompresorem i komorą do piaskowania, punktowy odciąg oparów i pyłów, zestaw lamp, multiszlifierka.
W efekcie powstanie nowoczesna pracownia konserwatorska, zyskamy możliwość konserwacji drobnych przedmiotów metalowych oraz bursztynowych, sporządzania pełnej dokumentacji konserwatorskiej, a także wprowadzania nowych metod i środków konserwacji.

 

 

 

 

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scroll to Top

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.