Z głową w gwiazdach. Spotkanie z kosmicznym Karolem Wójcickim

Karol Wójcicki – pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny, twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage’a Z głową w gwiazdach – wystąpi w Spichlerzu Błękitny Baranek w Gdańsku.

Nazywam się Karol Wójcicki i gapię się w niebo. Robię to dla przyjemności, a zawodowo zachęcam do tego samego innych. Jestem popularyzatorem nauki, podróżnikiem i fotografem.

I kocham to, co robię!

Pretekstem do spotkania z Karolem Wójcickim jest wystawa „Niebiański Dysk z Nebry” prezentowana w Spichlerzu Błękitny Baranek. Tytułowy Dysk to jedno z najważniejszych znalezisk archeologicznych końca ubiegłego stulecia, wpisane na listę „Pamięć Świata” UNESCO.

Dysk z Nebry pochodzi sprzed ok. 3600 lat (wczesna epoka brązu). Na jego tarczy widnieją wykonane ze złota gwiazdy, księżyc, słońce i inne elementy nieba. Archeolodzy mówią, że ukazuje najstarsze znane na świecie konkretne przedstawienie zjawisk astronomicznych.

Dysk z Nebry - brąz i złoto © LDA Sachsen-Anhalt, fot. Juraj Lipták

Podczas spotkania z Karolem Wójcickim nie zabraknie opowieści o gwiazdach i praktycznych porad dla amatorów obserwowania nieba. Będzie też można zobaczyć genialne zdjęcia kosmosu.

— Astrofotografia to – z technicznego punktu widzenia – jeden z najbardziej wymagających rodzajów fotografii. Wystarczy powiedzieć, że naświetlanie jednego zdjęcia zajmuje często wiele nocy — tłumaczy Karol Wójcicki.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Cyfrowe.pl – uznana firma z branży foto-wideo, która w tym roku obchodzi 20-lecie swojej działalności. Próbki sprzętu fotograficznego z bogatej oferty Cyfrowe.pl zostaną zaprezentowane w Spichlerzu Błękitny Baranek przy okazji spotkania z Karolem Wójcickim.

Spotkanie odbywa się dzięki współpracy z partnerem: Peak Design – firmą, która dostarcza rozwiązania dla fotografów i filmowców w zakresie bezpiecznego przenoszenia sprzętu podczas pracy na co dzień i w podróży. W ofercie Peak Design znajdują się m.in.: torby, plecaki, paski, mocowania, rewolucyjny statyw, a także seria mobile dedykowana do aut, rowerów i motocykli.

Wydarzenie warto więc polecić zarówno miłośnikom tajemniczych odkryć, astronomii, podróży, jak i fotografii.

Droga Mleczna nad Tatrami Bielskimi, fot. Karol Wójcicki

Spotkanie z Karolem Wójcickim

Spichlerz Błękitny Baranek

Gdańsk, ul. Chmielna 53

28 lipca 2023 r.

o godzinie 10:00

Wstęp bezpłatny, ale obowiązują zapisy!

(60 miejsc na sali)

Aby zapisać się na wydarzenie, kliknij tutaj:

https://app.evenea.pl/event/wojcicki-karol-dysk-nebra/

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Прокрутити вгору

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.