Zostań znawcą szkieletów! Antropologiczne atrakcje w Błękitnym Baranku

Szkielet jest biologicznym dziennikiem każdego człowieka. Chcesz poznać jego sekrety? Jest ku temu wyjątkowa okazja, bowiem zapowiada się antropologiczny październik w Spichlerzu „Błękitny Baranek”.

Kobieta w okularach stoi z mikrofonem w dłoni i przemawia. W tle widać ekran, na którym wyświetlone są zdjęcia ludzkich czaszek.

WYKŁAD DLA SENIORÓW

Seniorów zapraszamy na wykład pt. „Warunki życia w Pruszczu Gdańskim dwa tysiące lat temu” w niedzielę 2 października o godz. 12:30. Dr Aleksandra Pudło opowie o dawnych pruszczanach; o tym, jak długo żyli, jak wyglądali, na co chorowali oraz co łączyło ich z Gotami i gdańszczanami. To wydarzenie odbędzie się w ramach ogólnopolskiej akcji „Weekend Seniora z Kulturą”. Wstęp bezpłatny, nie trzeba się zapisywać.

Zdjęcieprzedstawiaszkielet pomocdydaktycznąnastojaku sfotografowanyodtyłu.Wtlewidaćdziecisiedząceprzystole,pochylonenadzeszytami.

WARSZTATY ANTROPOLOGICZNE DLA DZIECI

Na tych zajęciach poznacie tajniki pracy antropologa. Nauczycie się badać kości i odczytywać z nich znaki: ślady wydarzeń z życia pojedynczej osoby lub całej populacji. Będziecie też wypełniać specjalny, antropologiczny zeszyt, dlatego umiejętność czytania i pisania jest niezbędna.

Grupy szkolne zachęcamy do zapisywania się na zajęcia w każdą środę października o godz. 12:00. Drodzy nauczyciele, ta informacja jest dla was: aby zapisać klasę, zadzwońcie pod numer 58-326-23-24 i wybierzcie termin (5, 12, 19 lub 26 października). Cena: 8 zł od ucznia.

Dla dzieci, które chciałyby wziąć udział w zajęciach indywidualnie, tzn. nie w ramach zajęć szkolnych, zaplanowaliśmy lekcję w niedzielę 16 października o godz. 12:00. Uwaga, rodzice, obowiązują zapisy! Aby zarezerwować miejsce, prosimy zadzwonić pod numer 58-326-23-24. Cena: 8 zł od dziecka.

Kobietastoimiędzyplanszamiwystawowymi.Najednejplanszywidaćnapis"Strukturawiekuipłcizmarłych",nadrugiej "CmentarzyskawPruszczuGdańskim".

OPROWADZANIE DLA KAŻDEGO

Wszystkich, którzy interesują się odkryciami antropologicznymi, okresem wpływów rzymskich czy Gotami, zapraszamy na oprowadzanie po wystawie „Mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego sprzed dwóch tysięcy lat” – w niedzielę 23 października o godz. 12:30. W fascynujący świat nauki o ludzkich kościach wprowadzi was dr Aleksandra Pudło – kurator wystawy i doświadczony antropolog. Wstęp bezpłatny, nie trzeba się zapisywać.

To ostatnia okazja, aby zwiedzić wystawę z kuratorem! Ekspozycja będzie dostępna tylko do 30 października 2022 r.

MIEJSCE WYDARZEŃ

Spichlerz "Błękitny Baranek" (ul. Chmielna 53, Gdańsk)

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Прокрутити вгору

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.