“Między Bachem a polskimi królami…” – koncert na zamku w Gniewie

Anna Zawisza - koncert na Zamku w Gniewie - plakat“Między Bachem a polskimi królami – muzyka pisana dla królów / muzyka pisana przez królów” – koncert w ramach II Festiwalu Muzycznego Niepodległa Wielu Wymiarów

• 10.10.2019 r., godz. 17:00

• zamek w Gniewie, kaplica zamkowa

• wstęp wolny

 

Program o królewskiej muzyce powstał na zamówienie Festiwalu Muzyki Dawnej SEVIQC Brežice w Słowenii. Ideą jest zaprezentowanie kompozycji obecnych na XVIII-wiecznych dworach polskich Augusta II i Augusta III – głównie okolicznościowych, dedykowanych tym władcom przez Jana Sebastiana Bacha. W programie koncertu znajdzie się także muzyka przyjaciela Bacha – Johanna Davida Heinichena, pisana dla celów użytkowych dworu Augusta II Mocnego.

Tytułowy „Bach” oraz „polscy królowie” są ponadto metaforami szczególnej relacji między muzyką a władcami w ogólności. Podczas koncertu będzie można usłyszeć również muzykę pisaną i wykonywaną przez królów (sonaty Fryderyka Wielkiego) oraz opisującą królów (fragmenty kantaty “San Casimiro, Re di Polonia” Alessandra Scarlattiego).

Koncert zostanie wykonany na kopiach instrumentów z epoki.

 

Wykonawcy: 

Anna Zawisza – sopran;

Zespół Silva Rerum arte

Maja Miro-Wiśniewska – flet traverso, 
Danuta Zawada –  skrzypce i altówka barokowa, 
Agnieszka Oszańca – wiolonczela barokowa, 
Karolina Koślacz – viola da gamba, 
Małgorzata Skotnicka – klawesyn.

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: Między Bachem a polskimi królami – SILVA RERUM arte

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nach oben scrollen

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.