Porcelana w gdańskich domach osiemnastego wieku- wykład dr Ewy Szymańskiej

Jaka zastawa znajdowała się na stołach gdańszczan w XVIII wieku? Czy była to tzw. chińska porcelana eksportowa? W czym pito ówcześnie tak popularną herbatę, kawę czy czekoladę? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy na wykład dr Ewy Szymańskiej o luksusowym wyposażeniu gdańskich domów z osiemnastego wieku. Będzie to niebywała okazja , aby zaspokoić ciekawość i zajrzeć do domu mieszkańców dawnego Gdańska.


Dr Ewa Szymańska- historyk kultury materialnej, sztuki i architektury; zastępca Dyrektora ds. Merytorycznych Muzeum Gdańska. Zainteresowania badawcze: historia architektury i historia wnętrz, rzemiosło artystyczne i życie codzienne XVIII–XX wieku oraz historia ochrony zabytków i muzealnictwa XIX i XX w. w Gdańsku i Europie Północnej. Autorka ponad 100 publikacji (artykułów naukowych, edycji źródeł, książek, redaktorka naukowa publikacji) oraz kilkunastu artykułów naukowych związanych z tematyką wystroju i wyposażenia domów gdańskich.

Porcelana w gdańskich domach osiemnastego wieku. Luksus dla wybranych- – wykład dr Ewy Szymańskiej

Spichlerz Błękitny Baranek

Gdańsk, ul. Chmielna 53

10 października 2023 r. (wtorek)

o godzinie 17:00

wstęp wolny

nie trzeba się zapisywać

Wykład w ramach realizacji zadania „Opracowanie korpusu porcelany dalekowschodniej ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Nazwa programu : “Ochrona zabytków archeologicznych”. Instytucja zarządzająca programem: Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nach oben scrollen

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.