Powitanie Wiosny 2024 na Grodzisku w Sopocie

Zrekonstruowany gród, wzniesiony na wzgórzu pośród drzew i strumieni, okolony drewnianą palisadą – Grodzisko w Sopocie to wymarzone miejsce do tradycyjnego powitania wiosny. Wpierw jednak trzeba rozprawić się z marzanną!

Tegoroczne Powitanie Wiosny na Grodzisku w Sopocie odbędzie się w sobotę 23. marca. Kulminacyjnym punktem programu będzie spalenie marzanny, ale atrakcje zaczną się już w południe.

Dla dzieci przewidziano warsztaty z wykonywania laleczek Pani Zimy lub Pani Wiosny, do wyboru. Przy czym laleczki Pani Zimy zgodnie z tradycją powinny zostać spalone razem z dużą kukłą marzanny. Z kolei Panią Wiosnę można wziąć na pamiątkę do domu. Materiały do laleczek są pochodzenia naturalnego, dzięki czemu nadają się do spalenia bez szkody dla środowiska.

Przez dwie godziny będzie można uczestniczyć w przygotowywaniu dużej rytualnej kukły. Wykonają ją pracownicy Grodziska w Sopocie i zarazem rekonstruktorzy historyczni przy udziale uczestników wydarzenia.

Czas oczekiwania na powitanie wiosny upłynie w biesiadnym nastroju przy ognisku. Organizatorzy nie zapewniają jedzenia, ale każdy uczestnik wydarzenia może przynieść własny prowiant, na przykład kiełbaski do upieczenia (albo coś równie smacznego i wegetariańskiego). Kijki do kiełbasek będą już przygotowane.

Dodatkowo będzie można wziąć udział w pokazach i warsztatach w osadzie z epoki kamienia. Osada składa się z szałasów zbudowanych na wzór konstrukcji, w jakich chronili się prehistoryczni ludzie. Zajęcia poprowadzi znawca tej epoki, specjalizujący się w odtwarzaniu życia codziennego w pradziejach.

Powitanie Wiosny 2024

Burganlage „Grodzisko“ in Sopot

ul. Jana Jerzego Haffnera 63

23. marca 2024 r.

od 12:00 do 15:00

Bilety wstępu

normalny: 15 zł / ulgowy: 12 zł / rodzinny: 40 zł
Bilety można kupić na miejscu lub online (online sprzedajemy tylko bilety normalne i ulgowe).
Honorujemy karty miejskie, turystyczne i rodzinne. Wszystkie ulgi są rozpisane w cenniku.

Nie trzeba rezerwować miejsc

Program wydarzenia

12:00–15:00 | Pokazy i warsztaty w osadzie z epoki kamienia

12:00–14:15 | Ognisko na Grodzisku

12:30–14:30 | Wspólne przygotowywanie marzanny

12:30–14:30 | Warsztaty dla dzieci: wykonywanie laleczek Pani Zimy i Pani Wiosny (dzieci poniżej 8 lat będą potrzebowały zaangażowania swoich opiekunów).

14:30 | Spalenie marzanny w ognisku i symboliczne przegonienie zimy

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nach oben scrollen

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.