Promocja książki „Mieszkańcy średniowiecznego Gdańska w świetle wyników badań antropologicznych”

szkielety ksiazka8 grudnia 2016 (czwartek), godz. 13.00

Dom Przyrodników, ul. Mariacka 25/26

Zapraszamy na promocję książki dr Aleksandry Pudło pt. „Mieszkańcy średniowiecznego Gdańska w świetle wyników badań antropologicznych”. Najnowsza publikacja MAG przedstawia analizę antropologiczną średniowiecznych mieszkańców Gdańska. Podstawą opracowania był materiał kostny odkryty podczas wykopalisk pod halą targową w Gdańsku prowadzonych przez Muzeum Archeologiczne w Gdańsku.
Jak wiadomo z licznych badań dawnych i współczesnych populacji, środowisko miejskie, ze względu na swoje specyficzne warunki, znacząco wpływa na biologiczną strukturę ludności. Szczególnym pod tym względem jest okres średniowiecza, kiedy zaczęła powstawać nowa struktura miejska w dotychczasowym świecie feudalnym. Miasta te głównie skupiały ludność zajmującą się rzemiosłem i handlem, tworzyły własne zrzeszenia i instytucje.
W publikacji opisano strukturę paleodemograficzną, morfologiczną i związaną z warunkami życia pierwszych mieszkańców Gdańska.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Прокрутити вгору

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.