Dzień Napoleoński 2021 na Grodzisku w Sopocie

Dzien Napoleonski baner tiny

Grodzisko w Sopocie zaprasza na imprezę plenerową pod nazwą „Dzień Napoleoński”, 19 września 2021 roku. Grupa rekonstruktorów z Garnizonu Gdańsk przeniesie publiczność w realia epoki napoleońskiej, prezentując historyczne uzbrojenie i wyposażenie żołnierzy.

Na zwiedzających od godziny 12:00 do 16:00 czekać będzie wiele atrakcji. Na początek otwarcie wystawy poświęconej Janowi Jerzemu Haffnerowi (1775–1830) – jednemu z historycznych „ojców założycieli” uzdrowiska w Sopocie, a wcześniej także lekarzowi wojsk napoleońskich. Notabene Grodzisko w Sopocie znajduje się właśnie przy ul. Haffnera, więc idealnie nadaje się na taką ekspozycję.

Najhuczniejszym punktem „Dnia Napoleońskiego” będzie potyczka, czyli zainscenizowane starcie zbrojne. Interesująco zapowiadają się też pokazy, na przykład prezentacja kawalerzysty i konia w rzędzie historycznym. Prowadząca tę część programu Angelina Kupidura zachęci widzów do spróbowania swoich sił w siodle.

Udział w imprezie jest bezpłatny.

PROGRAM (19.09.2021 r.):
12:00 ___ Otwarcie wystawy “J. J. Haffner i jego czasy”
12:30 ___ Medycyna polowa za czasów Haffnera
13:30 ___ Pokaz musztry
14:00 ___ Koń jaki jest każdy widzi – prezentacja kawalerzysty i konia w rzędzie historycznym
15:00 ___ Pokaz historycznych strojów damskich i męskich
15:30 ___ Potyczka – inscenizacja starcia zbrojnego z czasów napoleońskich
16:00 ___ Pamiątkowe zdjęcie

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: Dzień Napoleoński

Dzien Napoleonski plakat tiny

Wydarzenie jest współfinansowane przez Muzeum Archeologiczne w Gdańsku oraz Miasto Sopot; odbywa się w ramach akcji: 120 lat Sopotu, Europejskie Dni Dziedzictwa, Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Patron medialny: portal esopot.pl.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Прокрутити вгору

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.