Wakacje z archeologią 2018

„Wakacje z archeologią” to spotkania muzealne dla dzieci w wieku szkolnym, przeznaczone zarówno dla grup zorganizowanych, w tym półkolonii, jak i dla odbiorców indywidualnych.

Zajęcia mają formę warsztatów połączonych ze zwiedzaniem wystaw: „Zapatrzeni w niebo. Dogonowie i ich sztuka” oraz „Domasław – nekropolia arystokracji z wczesnej epoki żelaza (VIII-VI w. p.n.e.)”. Podczas warsztatów dzieci tworzą kolorowe maski albo – w zależności od wybranego tematu – miniaturowe naczynia (wykonane przedmioty można wziąć ze sobą do domu). Spotkania organizowane są raz dziennie, od wtorku do piątku.

Terminy zajęć:
3, 4, 5, 6 lipca (temat: Dogońskie maski)
oraz
21, 22, 23, 24 sierpnia (temat: Ceramiczne skarby)
w godzinach 10:00–12:00

Miejsce: Будинок натуралістів (siedziba Muzeum Archeologicznego w Gdańsku), ul. Mariacka 25/26, Gdańsk

Czas trwania: 2 godziny

Koszt
: 6 zł od uczestnika (płatne w dniu zajęć, gotówką w kasie Muzeum)

Uwaga, aby wziąć udział w zajęciach, należy wcześniej zarejestrować się telefonicznie: 58 322 21 54.


Opisy zajęć
:

Dogońskie maski  – aktywne zwiedzanie ekspozycji „Zapatrzeni w niebo. Dogonowie i ich sztuka” pod kątem prezentowanych tam masek, używanych podczas świąt i rytuałów dogońskich. W trakcie tej części zajęć uczestnicy obejrzą także krótki film o ludzie Dogonów oraz pozostałe eksponaty, a następnie, już podczas warsztatów, wykonają własnoręcznie – z papieru, bibuły i kolorowych piór – własne maski.

dogonskie maski 1  dogonskie maski 2

Ceramiczne skarby  – aktywne zwiedzanie wystawy czasowej „Domasław – nekropolia arystokracji z wczesnej epoki żelaza (VIII-VI w. p.n.e.)” pod kątem prezentowanych na niej wyrobów ceramicznych. Podczas spotkania dzieci dowiedzą się, jak powstawały dawniej naczynia, dlaczego je ozdabiano i czemu mogły służyć. Po tym krótkim oprowadzaniu, już w części warsztatowej, będą mogły wykonać ze specjalnej masy rzeźbiarskiej naczynie w wybranym przez siebie kształcie i ozdobić je.

ceramiczne skarby 1  ceramiczne skarby 2

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Прокрутити вгору

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.