Urodziny Janusza Christy

urodziny jch16 lipca 2016, godz. 12.00-17.00

Grodzisko w Sopocie, ul. Haffnera 63

Po raz kolejny gościć będziemy średniowiecznych wojów Kajka i Kokosza. Z okazji urodzin ich twórcy, wspólnie z Fundacją “Kreska” im. Janusza Christy przygotowaliśmy moc atrakcji dla dzieci i ich rodziców.

Podczas imprezy plenerowej przewidziano m.in.:
– warsztaty rysowania komiksu,
– konkurs wiedzy o Kajko i Kokoszu,
– turniej łuczniczy o garnek Lubawy,
– bitwę komiksową,
– ognisko.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa “Na plasterki!!! – czyli Janusz Christa dla zaawansowanych” przygotowana przez twórców bloga “Na plasterki!!!” (na-plasterki.blogspot.com). Ważnym uzupełnieniem będzie oprowadzenie kuratorskie prowadzone prze Radka Gieremka i Paulinę Christę, którzy są wielkimi znawcami i pasjonatami twórczości artysty z Sopotu.

Wystawa w ciekawy i żartobliwy sposób prezentuje twórczość Janusza Christy, w tym historię Jego najbardziej znanego komiksu o przygodach słowiańskich wojów Kajka i Kokosza. Na ekspozycji będzie można zobaczyć ponad 100 szkiców, rysunków i plansz komiksowych udostępnionych przez wnuczkę artysty – Paulinę Christę, a także unikalne rarytasy kolekcjonerskie. Rzeczywistość wczesnośredniowieczną przedstawioną w komiksie będzie można po raz kolejny skonfrontować z prawdziwymi eksponatami prezentowanymi na wystawie stałej Skansenu Archeologicznego.

Wstęp wolny

Wystawa “Na plasterki!!! – czyli Janusz Christa dla zaawansowanych” będzie prezentowana na parterze Pawilonu od 16 do 31 lipca 2016 roku.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Прокрутити вгору

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.