Konferencja popularno-naukowa z okazji jubileuszu XX-lecia powstania Oddziału – Muzeum w Gniewie

zaproszenie konferencja5 październik 2015, godz. 11.00

Muzeum w Gniewie, Plac Zamkowy 2

Najstarszy Oddział Muzeum Archeologiczne w Gdańsku – Muzeum w Gniewie obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia swojego oficjalnego istnienia. 27 stycznia 1995 r. zarządzeniem Wojewody Gdańskiego dodano do istniejącego statutu Muzeum punkt powołujący Dział – Muzeum Zamkowe w Gniewie. Trwała już wówczas rozpoczęta trzy lata wcześniej rewitalizacja zamku gniewskiego. W odgruzowanej piwnicy zamkowej w 1993 r. otwarto wystawę archeologiczną „Gniew w świetle badań archeologicznych w latach 1975-1985”. Obecnie Oddział gniewski posiada trzy wystawy stałe, oraz jedną czasową, przyjmuje gości z Polski i zagranicy, ściśle współpracuje z Urzędem Miasta i Gminy w Gniewie, Kołem Przewodników PTTK, Europejskim Parkiem Historycznym w Zamku Gniew.

W związku z uroczystością 20-lecia Oddziału gniewskiego dyrektor Muzeum Archeologicznego w Gdańsku Ewa Trawicka serdecznie zaprasza na konferencję popularnonaukową poświęconą działalności muzealnej Oddziału i badaniom archeologicznym podejmowanym przed laty i prowadzonym obecnie na terenie Gniewu, a także historii odbudowy zamku i zmian nadal zachodzących w obrębie wzgórza zamkowego.

Konferencja rozpocznie się o godz. 11:00 5 października 2015 roku w Muzeum w Gniewie. Odczyty wygłoszą archeolodzy prowadzący badania na terenie Gniewu: Elżbieta Choińska, wieloletni dyrektor Muzeum Archeologicznego w Gdańsku – Henryk Paner i Małgorzata Grupa, a także geomorfolog Ireneusz Olszak oraz Jarosław Struczyński. Spotkanie zakończy wernisaż wystawy fotograficznej „Gniew z mojego albumu”.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Прокрутити вгору

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.