Wszystko, co wiemy…

Wszystko co wiemy

3, 10, 24 czerwca 2017 (sobota) godz. 11:00
 
Piwnica Romańska, pl. Dominikański 1

WSZYSTKO, CO WIEMY to spotkania artystyczne dla rodzin z dziećmi inspirowane postacią Daniela Chodowieckiego i sztuką XVIII wieku. Pomysłodawczynią jest Maja Miro-Wiśniewka. Ich organizatorem – Fundacja SILVA RERUM wraz z Partnerem – Muzeum Archeologicznym w Gdańsku. Fundacja współpracuje także z Metropolitalną Kartą do Kultury. Spotkania dofinansowane są ze środków Miasta Gdańska.
Spotkania zainspirowane zostały ilustracjami Daniela Chodowieckiego do książki Elementarwerk (1774) Johanna Bernharda Basedowa. Dzieło zawierało całokształt XVIII-wiecznej wiedzy o świecie, podanej w sposób przystępny dla młodych czytelników. Najważniejsze dla Basedowa było oparcie rozwoju dziecka na jego naturalnych zainteresowaniach oraz wychowanie w miłości do człowieka i przyrody. 
Wraz z zaproszonymi artystami wybraliśmy ilustracje pod kątem trzech interesujących tematów: metody podróżowania, taniec i inne sztuki oraz sposoby na spędzanie wolnego czasu. Na warsztatach spróbujemy razem zrozumieć, jak wyglądały one dawno temu, a jak wyglądają dziś. Będziemy mogli posłuchać muzyki na instrumentach z czasów Daniela Chodowieckiego, zobaczyć dawne tańce oraz stworzyć własne, aktualne ilustracje do naszego elementarza wiedzy o świecie. 
 
3 czerwca 2017 (sobota) ), godz. 11:00 / O podróżowaniu
10 czerwca 2017 (sobota), godz. 11:00 / O tańcu
24 czerwca 2017 (sobota), godz. 11:00 / O czasie wolnym
 
Szczegóły: https://www.facebook.com/SilvaRerum.arte.and.fund
Bilety: 5 zł

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Прокрутити вгору

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.