KONFERENCJA NAUKOWA “MIĘDZY GDAŃSKIEM A SANTIAGO”

14 marca 2015 roku 

Konferencja zorganizowana jest w ramach obchodów 600-lecia konsekracji kościoła św. Jakuba w Gdańsku. Składają się na nią cztery sesje naukowe zaplanowane w nowym gmachu Biblioteki Gdańskiej PAN i w kościele św. Jakuba.

Program Konferencji

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa planszowa pod tym samym tytułem “Między Gdańskiem a Santiago”, eksponowana w budynku Biblioteki Gdasńskiej przy ul. Wałowej 24. Na niej prezentowane będą m.in. wyniki badań archeologicznych i antropologicznych prowadzonych przez Muzeum Archeologiczne w Gdańsku zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz kościoła św. Jakuba w Gdańsku. Prezentacja obejmie ponadto przedstawienie w ujęciu historycznym kompleksu szpitala i kościoła a także bram św. Jakuba. Ukarze wspólny etap dziejów Biblioteki i Kościoła. Zobrazuje szlaki pielgrzymie między Gdańskiem a Santiago de Compostela i przedstawi postać św. Jakuba.

Organizatorzy konferencji:
Zakon Braci Mniejszych Kapucynów w Gdańsku
Zakład Historii i Filozofii Nauk Medycznych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
PAN Biblioteka w Gdańsku
Гданський Археологічний музей

Nasze Muzeum reprezentować będą:
mgr Krzysztof Dyrda
dr Henryk Paner
dr Aleksandra Pudło

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Прокрутити вгору

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.