Digitalizacja i udostępnienie kolekcji fotografii z zasobów archiwalnych Muzeum Archeologicznego w Gdańsku

Zadanie obejmuje kwerendę, przygotowanie, a następnie digitalizację i udostępnienie kolekcji 300 szt. fotografii czarno – białych i kolorowych z zasobów archiwalnych Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

Kolekcja obejmuje fotografie wykonane w latach 1969-1996 w trakcie prowadzenia badań wykopaliskowych na stanowiskach archeologicznych na terenie Pomorza Wschodniego. Zasób obejmuje widoki stanowisk o własnej formie krajobrazowej (m. in. grodziska, cmentarzyska kurhanowe) oraz stanowisk płaskich (osady, cmentarzyska płaskie ciałopalne i szkieletowe). Fotografowane stanowiska i obiekty datowane są od epoki kamienia do czasów nowożytnych.

Zdigitalizowane obiekty, wraz z metadanymi, zostaną nieodpłatnie udostępnione w ogólnodostępnym katalogu zbiorów www.archeoportal.pl. W ramach zadania zaplanowano również zakup stacji roboczej. W oparciu o zdigitalizowany zbiór przygotowane zostaną działania promocyjne.

Wartość zadania: 37.600 zł., w tym wkład Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: 28.000 zł

Termin realizacji: 15 kwietnia 2022 – 31 grudnia 2022

Program: „Kultura cyfrowa”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Прокрутити вгору

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.