WYPOSAŻENIE PRACOWNI FOTOGRAFICZNEJ MUZEUM ARCHEOLOGICZNEGO W GDAŃSKU W SPRZĘT DO WYKONYWANIA FOTOGRAFII OBROTOWEJ

mkidn

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Nazwa programu: Infrastruktura kultury

Całkowita wartość zadania: 83.460 zł, w tym: 

Wkład Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: 45.000 zł (53,92%)

Wkład Samorządu Województwa Pomorskiego: 38.460 zł (46,08%)

Termin realizacji: 13 maja 2019 – 30 października 2020

Zadanie obejmuje wyposażenie pracowni fotografii Muzeum Archeologicznego w Gdańsku w sprzęt pozwalający na wykonywanie fotografii obrotowej 360 stopni.

Zakupione zostanie zautomatyzowane studio fotograficzne do wykonywania fotografii dookólnej, wraz z szyną z głowicą do aparatu, platformą obrotową, oświetleniem LED i oprogramowaniem, a także aparat fotograficzny pełnoklatkowy z 2 obiektywami oraz baza do stołu. Ponadto, pracownia fotografii doposażona zostanie w zestaw komputerowy (stacja graficzna wraz z dyskiem NAS) oraz wzornik kolorów.

Dzięki wyposażeniu pracowni w ww. sprzęt Muzeum zyska możliwość tworzenia cyfrowych, obrotowych modeli 3D zabytków. Realizacja zadania przyczyni się do zwiększenia efektywności oraz wzrostu jakości działań na wielu obszarach działalności Muzeum takich jak katalogowanie, udostępnianie on-line zdigitalizowanych obiektów, przygotowywanie publikacji naukowych, wystaw stałych i czasowych, a także w działalności edukacyjnej.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Прокрутити вгору

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.