ZESPÓŁ OSADNICZY Z EPOKI KAMIENIA – RZUCEWO, GMINA PUCK, STANOWISKO 1 – OPRACOWANIE, ANALIZY I PUBLIKACJA

mkidn

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Nazwa programu: Dziedzictwo kulturowe

Nazwa priorytetu: Ochrona zabytków archeologicznych

Całkowita wartość zadania: 159.234 zł, w tym:

– w 2017 roku: 96.250 zł,

– w 2018 roku: 62.984 zł.

Wkład Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: 126.624 zł, w tym:

– w 2017 roku: 77.000 zł. (80%)

– w 2018 roku: 49.624 zł. (78,79%)

Termin realizacji: 1 marca 2017 – 31 grudnia 2018

Projekt obejmuje opracowanie dokumentacji archeologicznej, wykonanie analiz specjalistycznych oraz publikację wyników badań stanowiska w Rzucewie, gmina Puck, woj. pomorskie. Jest to osada wielokulturowa datowana od pocz. V tys. p.n.e. do połowy II tys. p.n.e. Jej zasiedlenie związane było ze zmianami linii brzegowej Zatoki Puckiej. Uzupełnieniem opracowania będą analizy specjalistyczne dot. dawnego środowiska przyrodniczego. Publikacja wprowadzi w obieg wyniki badań stanowiska reperowego dla archeologii południowego. Bałtyku. Celem pracy jest także definiowanie kultury rzucewskiej w aspekcie kulturowym, gospodarczym i osadniczym, w świetle badań wykopaliskowych prowadzonych w latach 1984–2010.
W ramach zadania wydana zostanie publikacja skierowana jest do archeologów, specjalistów w zakresie dawnego środowiska przyrodniczego, a także osób zajmujących się ochroną dziedzictwa archeologicznego. Podejmowane działania promocyjne wprowadzą w obieg społeczny przekaz o potrzebie trwałej ochrony nadmorskiego dziedzictwa kulturowego.

 

 

 

 

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Прокрутити вгору

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.