Wystawa „Wiedźmin w kulturze popularnej”

wiedzmin w kulturze popularnej page 001

13 października – 4 grudnia 2015

Dom Przyrodników, ul. Mariacka 25/26, Sala Kolumnowa

Możemy pochwalić się najszerszym zbiorem adaptacji ze świata Wiedźmina – jednego z obecnych ambasadorów Polski.

Wystawa jest interaktywna, skonstruowana na osi czasu. Obejmuje kilkadziesiąt eksponatów począwszy od debiutanckiego opowiadania, poprzez instalację składającą się ze 103 wydań zagranicznych, oryginalne ilustracje, projekty niepublikowane, kostiumy filmowe, słuchowiska i gry. Wśród wydarzeń towarzyszących, odbędą się prelekcje twórców i koncert zespołu Percival (muzyka do najnowszej części gry). Duże zainteresowanie budzi prototyp ponad dwumetrowej rzeźby “Geralt i Południca”.

Towarzyszą nam znani twórcy i instytucje, bardzo chcielibyśmy pokazać również Wasze interpretacje, zapraszamy do korzystania z tablicy fanart i udziału w konkursie cosplay.

Dzieła Andrzeja Sapkowskiego rozprzestrzeniły się na różne media: gry, komiksy, ekranizacje i wiele innych. My postanowiliśmy zebrać je wszystkie w jednym miejscu i stworzyliśmy wyjątkową wystawę poświęconą tematyce wiedźmińskiej. Zapraszamy do tworzenia jej z nami poprzez fanart i cosplay.

Serdecznie zapraszamy na wystawę “Wiedźmin w kulturze popularnej”, gdzie dowiecie się jak powstał najsłynniejszy wiedźmin Rzeczpospolitej. Zagracie z nami w wyjątkową grę „Redów”, zobaczycie jak wieloma językami mówi Jaskier w książkach na całym świecie, ocenicie rozmiar kostiumu filmowego krasnoluda i jak trafnie artyści przedstawili w komiksach „uśmiech niczym pęknięta rana”. Cosplay, zarzućcie miecze na plecy lub gwiazdy na szyję, czeka też miejsce na fanart!

Wystawa przeznaczona jest dla osób powyżej 16 roku życia.

Öffnungszeiten
10:00 – 18:00 od poniedziałku do piątku,
11:00 – 19:00 w soboty i niedziele.

Cennik:
Bilet normalny 15,00 zł,
Bilet ulgowy 10,00 zł,
Bilet grupowy normalny 10,00 zł,
Bilet grupowy ulgowy 8,00 zł,
Kalendarz wystawy Wiedźmin w Kulturze Popularnej TUTAJ

Kontakt:
wystawawiedzmin@gmail.com
https://www.facebook.com/wystawaWiedzmin?fref=ts

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nach oben scrollen

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.