Ilustracje ze świata mody. “Art. Couture” – wystawa Anny Matuszewskiej

Sztuka i moda przenikają się wzajemnie. Artystyczne inspiracje przybierają formy strojów projektowanych i szytych na zamówienie. A modowe ilustracje stają się dziełami, które można podziwiać na wystawach. Романський льох zaprasza na nową wystawę czasową: “Art. Couture” Anny Matuszewskiej.

Ilustracja modowa jest w centrum mojego zainteresowania — mówi Anna Matuszewska. — Obserwując świat mody, filmu i designu, tworzę swoją bazę pomysłów, którą następnie przekładam na język ilustracji. Mój rysunek to charakterystyczna kreska i indywidualny styl oraz odwaga eksperymentowania z różnymi środkami artystycznego wyrazu. W pracy artystycznej łączę technikę akwarelową, tusze, akryle, zestawiam ołówkową kreskę z malarskimi plamami w wyrazistych kolorach.

Wernisaż wystawy “Art. Couture” odbędzie się 9. marca o godzinie 19:00.

Wystawa będzie prezentowana w Piwnicy Romańskiej do 29. lipca 2024 roku.

“Art. Couture” – Anna Matuszewska

Романський льох

Gdańsk, pl. Dominikański 1

Wernisaż:

9. marca 2024 r. o godz. 19:00 (wstęp wolny)

Wystawa czasowa:

10. marca - 29. lipca 2024 r.

Квитки

Na wernisaż wstęp wolny. Później biletowany zgodnie z cennikiem Piwnicy Romańskiej.

Anna Matuszewska

– absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Łodzi (Wydział Tkaniny i Ubioru) oraz studiów kuratorskich w zakresie sztuki współczesnej (Uniwersytet Jagielloński).

Zajmuje się zawodowo autorską ilustracją mody oraz historią mody.

Jej prace zostały opublikowane między innymi w “Twoim Stylu”, “Elle” i “Harper’s Bazaar”. Jest laureatką konkursu ilustracji mody Hertie Stiftung Frankfurt/M. Brała udział w wystawach w Polsce i za granicą (m.in. w Berlinie). Wykładała rysunek w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie.

W 2017 roku znalazła się w gronie najlepszych polskich ilustratorów mody wybranych z okazji 5-lecia polskiej edycji magazynu “Harper’s Bazaar”. W 2020 została stypendystką Ministra Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”. W 2021 rozpoczęła współpracę ilustracyjną z CSW Znaki Czasu w Toruniu. Jest autorką identyfikacji wizualnej Domu Mody Klif w Warszawie.

Od 10 lat prowadzi regularne warsztaty ilustracji połączone z historią mody.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Прокрутити вгору

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.