ZAKUP WYPOSAŻENIA NA POTRZEBY WYSTAWY STAŁEJ ODDZIAŁU „BŁĘKITNY BARANEK” MUZEUM ARCHEOLOGICZNEGO W GDAŃSKU

mkidn

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Nazwa programu: Infrastruktura kultury

Całkowita wartość zadania: 66.943,88 zł, w tym:

Wkład Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: 50.000 zł (74,69%)

Wkład własny: 16.943,88 zł (25,31 %)

Termin realizacji: 16.03.2020 – 15.09.2020

Zadanie dotyczy zakupu sprzętu i wyposażenia na potrzeby modernizacji wystawy stałej w oddziale Muzeum Archeologicznego w Gdańsku „Błękitny Baranek”.

W obiekcie prezentowane są wystawy stałe przedstawiające archeologię jako naukę, a także wyniki badań archeologicznych prowadzonych w Gdańsku. Ze względu na konieczność wykonania w budynku prac budowlanych i konserwatorskich mających na celu przywrócenie stateczności zabytkowego spichlerza od 2016 roku oddział „Błękitny Baranek” pozostaje zamknięty dla zwiedzających. Ponowne otwarcie zaplanowano na III kwartał 2020.

Przed ponownym otwarciem obiektu dla zwiedzających niezbędna jest modernizacja wystawy. Część sprzętu elektronicznego jest przestarzała i nie funkcjonuje prawidłowo, konieczny jest także zakup dodatkowego sprzętu i wyposażenia do prezentacji treści na wystawie oraz pracy edukacyjnej w oddziale.

W ramach zadania zaplanowano zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego - zestawy do prezentacji (projektor, ekran, pilot), zestawy dotykowe z oprogramowaniem, sprzęt nagłośnieniowy (głośniki, mikrofony), zestawy komputerowe do obsługi kasy oraz dla edukatorów, a także wyposażenie meblowe (krzesła, pufy) na potrzeby wystawy oraz prowadzenia działalności z zakresu edukacji kulturalnej w obiekcie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. polityka prywatności