Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Dni OFE

18 maja 2017, godz. 11.00-16.00
 
Grodzisko w Sopocie, ul. Haffnera 63

Przyjdź do Pawilonu Wystawienniczo-Edukacyjnego i zobacz wystawę stałą „Pradzieje Sopotu” oraz trzy wystawy czasowe:
„Afryka północna – kolekcja biżuterii i brązów” – wystawa brązów i biżuterii z Afryki to prywatna kolekcja unikatowych przedmiotów srebrnych i brązowych z XIX i pocz. XX w., obecnie już bardzo rzadko spotykanych,
„Alfons Klejna – fotograf Pomorza. Archeologia” – wystawa fotograficzna prezentuje zdjęcia wybitnego fotografa, związanego z Muzeum Archeologicznym w Gdańsku, Alfonsa Klejna – mieszkańca Sopotu. Są to zdjęcia z lat 60-tych i 70-tych z wykopalisk archeologicznych prowadzonych przez Muzeum,
„Historia Polski według komiksu” – wystawa prezentuje wybrane fragmenty komiksów różnych autorów, których tematem są ważne wydarzenia z dziejów Polski przedstawione często w humorystyczny sposób.

Podczas Dni Otwartych będzie można również zagrać w wyjątkowe gry: najstarszą znaną grę planszową, dotychczas bardzo popularną na świecie – mancalę; popularne gry wśród starożytnych rzymian: tabula czy latrunculi; grywanego w średniowiecznej Polsce młynka czy grę wikingów – hnefatafl. Ponadto będzie można skorzystać z warsztatów garncarskich oraz obejrzeć narzędzia krzemienne i wziąć udział w warsztatach obróbki krzemienia. W trakcie Dni Otwartych będzie też okazja, by poznać techniki łowieckie i samemu spróbować rzucania oszczepem przy pomocy miotacza.

Skansen „Grodzisko” w Sopocie to rekonstrukcja wczesnośredniowiecznego grodu z IX-X w. Rekonstrukcja objęła palisadę, bramę i pięć chat zbudowanych dokładnie w miejscach odkrytych reliktów. Obecnie prezentowane są w nich dawne rzemiosła i uzbrojenie. Dla zwiedzających przeprowadzamy lekcje żywej historii i organizujemy imprezy kulturalne. W pawilonie zbudowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na wystawie stałej pokazujemy pradzieje Sopotu. Organizujemy wystawy czasowe i prowadzimy działalność edukacyjną.

 DniOtwarte logo

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scroll to Top

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.