“Był sobie łowca…” – nowa wystawa w Grodzisku w Sopocie

"Był sobie łowca" - plakatBYŁ SOBIE ŁOWCA – OPOWIEŚĆ O LUDZIACH EPOKI LODOWCOWEJ

wystawa czasowa: 7 XII 2019 r. – 31 X 2020 r.
otwarcie: 7 grudnia 2019 r. o godzinie 13:00
Grodzisko w Sopocie, ul. Jana Jerzego Haffnera 63
wystawa czasowa: 7 XII 2019 r. – 31 X 2020 r.
otwarcie: 7 grudnia 2019 r. o godzinie 13:00
Grodzisko w Sopocie, ul. Jana Jerzego Haffnera 63

Najstarszy bumerang na świecie, oryginalne narzędzia krzemienne wykonane przez neandertalczyka, liczące kilkadziesiąt tysięcy lat, pierwsze ślady działalności człowieka anatomicznie współczesnego –niezwykły zbiór najstarszych pozostałości ludzkiej wytwórczości na terenach Polski można zobaczyć w Grodzisku w Sopocie.

Ponad 40000 lat temu w epoce lodowcowej pierwsi ludzie anatomicznie współcześni zaczęli przybywać do Europy, rozpoczynając podbój kontynentu. Dalej w ciągu tysiącleci ich potomkowie przemierzali ląd w pogoni za zwierzyną, pozostawiając po sobie ślady działalności nie tylko w postaci wytwarzanych narzędzi i przedmiotów, ale także rodzącej się sztuki.

Wystawę zatytułowaną „Był sobie łowca – opowieść o ludziach epoki lodowcowej” można oglądać w Grodzisku w Sopocie (ul. Jana Jerzego Haffnera 63) od 7 grudnia 2019 r. do 31 października 2020 r. Na otwarcie zapraszamy 7 grudnia 2019 r. (sobota) o godz. 13:00 (wstęp bezpłatny). Goście będą mieli niezwykłą okazję zobaczyć przykłady narzędzi oraz elementów broni odkrytych na południu Polski. Wystawa będzie wzbogacona o rekonstrukcje zabytków z terenów Europy, pochodzących z okresu paleolitu.

Dopełnieniem ekspozycji jest książka autorstwa Andrzeja Wędzika. Na przeszło 100 stronach autor opisuje różne aspekty życia w epoce lodowcowej, od sposobów zdobywania pożywienia aż po życie duchowe. Uzupełnieniem publikacji jest bogaty materiał ilustracyjny w postaci zdjęć i rysunków. Książkę będzie można kupić w sklepikach muzealnych w Grodzisku w Sopocie oraz w Domu Przyrodników w Gdańsku (ul. Mariacka 25/26), a także w sklepie internetowym: https://sklep.archeologia.pl/.

Eksponaty prezentowane na wystawie zostały udostępnione dzięki uprzejmości Muzeum Archeologicznego w Krakowie oraz Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Kup bilet online

Scroll to Top