Muzeum zamknięte od 13 marca 2021 roku

Wszystkie oddziały Muzeum Archeologicznego w Gdańsku będą zamknięte od 13 marca 2021 roku do odwołania. Jedynym obiektem, który pozostanie dostępny dla zwiedzających, będzie skansen Grodziska w Sopocie.

 

Rząd zaostrzył zasady bezpieczeństwa sanitarnego w całym województwie pomorskim. Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń COVID-19 wszystkie muzea na Pomorzu muszą zawiesić działalność.


Przeczytaj oficjalny komunikat rządowy: “Od 13 marca zaostrzamy zasady bezpieczeństwa na Pomorzu oraz przedłużamy obostrzenia na Warmii i Mazurach”.


Muzealnicy wciąż pracują, ale wystawy i budynki muzealne są zamknięte dla publiczności i osób postronnych. Wolno organizować tylko wydarzenia internetowe.

Na terenie Grodziska w Sopocie można zwiedzać skansen, czyli zrekonstruowany gród na wolnym powietrzu. Przy czym wnętrza chat pozostają zamknięte, tak samo jak wystawy w pawilonie.

Aby skontaktować się z pracownikami muzeum, należy skorzystać z e-maila lub telefonu. Adresy mailowe i numery telefoniczne do poszczególnych działów są podane w zakładce “Struktura muzeum”. Prosimy wziąć pod uwagę, że muzeum funkcjonuje w trybie pracy hybrydowej, czyli częściowo zdalnie.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scroll to Top

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.