Przywitanie lata 2021 na Grodzisku w Sopocie – moc atrakcji rodem ze średniowiecza

Grodzisko w Sopocie zaprasza na otwarte wydarzenie plenerowe pod hasłem „Przywitanie lata”. W sobotę 19 czerwca w zrekonstruowanej osadzie z wczesnego średniowiecza będzie można poczuć żywą historię. Pojawią się odtwórcy, rzemieślnicy, kramarze i bajarze – wszyscy w strojach z epoki. Wśród planowanych atrakcji są też zajęcia warsztatowe z plecenia wianków oraz garncarstwa – bezpłatne, ale obowiązują zapisy.

 

Przywitanie lata na Grodzisku w Sopocie
19.06.2021 r. w godzinach 10:00–16:00
Skansen archeologiczny Grodzisko w Sopocie (ul. Haffnera 63)
wstęp wolny

 

ATRAKCJE dostępne w godzinach 10:00–16:00

Żywa historia – rekonstruktorzy odtwarzający życie codzienne we wczesnym średniowieczu. Podczas pokazów będzie można posłuchać opowieści o tym, jakie ubrania nosili dawniej ludzie, jakiego uzbrojenia używali oraz jakim rzemiosłem się parali.

Kramy rzemieślników: biżuteria, wyroby płatnerskie i skórzane.

Baśnie i mity w muzycznej oprawie – spontaniczne występy wędrownych bajarzy z grupy Co Słyszał Jesion.

Wystawa prac laureatów konkursu plastycznego „Marzenia o Słowiańszczyźnie”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Rodzimowierców Pomorskich – Jantar oraz Drzewo Przodków.

 

 

WARSZTATY na zapisy

Plecenie wianków – prowadzanie: Anna Wojciechowska – godz. 12:00, 13:00 i 14:00.

Garncarstwo – prowadzenie: Hubert Skrodzki – godz. 11:00 i 14:30.

Na warsztaty obowiązują zapisy telefoniczne: 58 340 66 00. Zajęcia odbywają się w małych, maksymalnie 10-osobowych grupach.

 

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scroll to Top

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.