Warsztaty kulinarne z Aleksandrą Kucharską. Kuchnia dawnego Gdańska

Lubisz gotować i odkrywać nowe smaki? A może interesujesz się historią i dawną kuchnią? Zapraszamy na warsztaty kulinarne, które poprowadzi Aleksandra Kucharska, współautorka książki “Smaki Gdańska”!

Każdy uczestnik warsztatów nauczy się przyrządzać trzy potrawy: sałatkę śledziową na inny sposób, masło sardelowe i wieniec – ciastka. Będą to przepisy oryginalne i wyjątkowe, zaczerpnięte z kuchni dawnego Gdańska. Organizatorzy warsztatów zapewnią uczestnikom produkty spożywcze potrzebne do osiągnięcia kulinarnego sukcesu.

Warsztaty są przeznaczone dla osób dorosłych.

MENU WARSZTATOWE

Sałatka śledziowa na inny sposób
fot. Katarzyna Fiszer
Masło sardelowe
fot. Katarzyna Fiszer
Wieniec - ciastka
fot. Katarzyna Fiszer

Aleksandra Kucharska jest jedną z najlepszych znawczyń dawnej gdańskiej kuchni. Jako muzealniczka i rekonstruktorka historyczna od lat prowadzi pokazy i warsztaty związane tematycznie z kulinariami na kartach historii Gdańska. W 2022 roku stworzyła – we współpracy z fotografką Katarzyną Fiszer – książkę zatytułowaną “Smaki Gdańska”. Zawarła w niej przepisy wzorowane na XIX-wiecznych gdańskich recepturach i tchnęła w nie nowe życie.

Warsztaty kulinarne z Aleksandrą Kucharską

Spichlerz Błękitny Baranek

Gdańsk, ul. Chmielna 53

24 lutego 2024 r.

o godzinie 11:00 (warsztaty trwają około dwóch godzin)

Limit miejsc:

15

Bilety

w cenie 125 zł są dostępne online: KUP BILET.
Sprzedaż kończy się 23.02.2024 r. o godz. 15:00! Po tym terminie nie będzie już można kupić biletu.

Czy po warsztatach będę mógł/mogła zwiedzić Spichlerz Błękitny Baranek?

Tak, serdecznie do tego zachęcamy! Przede wszystkim zobacz nową wystawę czasową: “Zza miedzy i zza morza. Kuchnia i stół gdański w świetle badań archeologicznych”. Uczestnicy warsztatów nie muszą kupować oddzielnych biletów na zwiedzanie.

Masz pytanie dotyczące warsztatów? Napisz do nas:

promocja@archeologia.pl

Zdjęcie przedstawia zabytkowy Spichlerz Błękitny Baranek. Na frontowej ścianie budynku widać siedem rzędów okien. Widoczny jest także fragment bocznej ściany. Przy krawędziach kadru są zielone liście, obramujące kompozycję.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scroll to Top

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.