Spacery, pokazy i warsztaty. Wakacje 2024 na Grodzisku w Sopocie

Współcześnie Sopot kojarzy się z kurortem, popularnym miejscem wakacyjnego wypoczynku. Ale jego dzieje sięgają wiele wieków wstecz. Zanim powstało miasto, funkcjonował tu słowiański gród, czyli osada obronna. Historię nadmorskiej strażnicy można poznać, odwiedzając Grodzisko w Sopocie – jedną z bardziej oryginalnych atrakcji turystycznych.

Spacery z przewodnikiem

W okresie wakacyjnym – od początku lipca do końca sierpnia 2024 roku – Grodzisko w Sopocie oferuje spacery z przewodnikiem. Miejscem oprowadzania jest zrekonstruowana osada z wczesnego średniowiecza, wznosząca się na zielonym wzgórzu przy ul. Haffnera 63. To dobra okazja, aby zwiedzić urokliwe muzeum na świeżym powietrzu i dowiedzieć się, jak żyli tutejsi mieszkańcy w IX i X wieku.

W lipcu i sierpniu spacery odbywają się codziennie od środy do niedzieli, zawsze o godzinie 14:00 (wyjątkiem są dni, w których na Grodzisku w Sopocie organizowane są imprezy plenerowe).

Aby wziąć udział, nie trzeba się zapisywać. Wystarczy kupić bilet wstępu do muzeum (normalny: 15 zł, ulgowy: 12 zł; są też dostępne inne zniżki, na przykład dla rodzin z dziećmi). Za oprowadzanie nie są pobierane żadne opłaty dodatkowe, jest to więc ciekawa propozycja dla turystów, którzy poszukują niebanalnej atrakcji za niewygórowaną cenę.

Pokazy rzemiosł dawnych

Ponadto przez całe wakacje w sopockim grodzie odbywają się cykliczne pokazy rzemiosł dawnych, takich jak:

  • kowalstwo,
  • tkactwo,
  • wytwarzanie łuków i strzał,
  • malarstwo historyczne,
  • tokarstwo,
  • plecionkarstwo,
  • zielarstwo,
  • kupiectwo.

Rzemieślników można spotkać od środy do niedzieli w godzinach 10:00–14:00. Każdego dnia prezentowane jest inne rzemiosło. Zachęcamy do obserwowania fanpage’a Grodziska w Sopocie, gdzie publikujemy najbardziej aktualne rozpiski tygodniowe.

Osada z Epoki Kamienia

W ofercie są również pokazy i warsztaty w Osadzie z Epoki Kamienia, która znajduje się nad stawem, pomiędzy pawilonem wystawowym a wzgórzem ze słowiańską osadą.

Ta atrakcja będzie dostępna w godzinach 10:00–16:00 od 3 do 6 lipca oraz w następujących dniach sierpnia: 1–3, 7–10, 14, 16–17, 21–23, 28–30.

Wszystkie pokazy i warsztaty, podobnie jak spacery z przewodnikiem, będą oferowane w ramach biletu na zwiedzanie Grodziska w Sopocie, czyli bez dodatkowych opłat.

Imprezy plenerowe

Dodatkowo pod koniec sierpnia na Grodzisku w Sopocie odbędą się trzy wydarzenia:

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scroll to Top

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.