Finisaż wystawy czasowej „Każdy krok zostawia ślad”

kazdy krok butki 28 1230-31 grudnia 2016

Dom Przyrodników, ul. Mariacka 25/26

Dobiega końca prezentacja wystawy czasowej „Każdy krok zostawia ślad. Obuwie historyczne ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku”, która została przygotowana przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na ekspozycji pokazywana jest kolekcja odkrytych na terenie Gdańska butów, datowanych na okres od XIII do XVIII wieku. Wszystkie eksponaty pozyskano w trakcie badań wykopaliskowych prowadzonych przez Muzeum Archeologiczne w Gdańsku. W Muzeum też poddano je konserwacji i rekonstrukcji.

30 grudnia (piątek) godz. 13.00 – zapraszamy na specjalne oprowadzanie kuratorskie, które poprowadzą Ewa Trawicka i Beata Ceynowa. Spotkanie będzie ostatnią okazją do rozmowy o butach historycznych.

31 grudnia (sobota) – ostatni dzień prezentacji wystawy w Gdańsku. Od początku stycznia 2017 roku gdańską kolekcję obuwia historycznego będzie można oglądać w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu.

Wstęp wolny

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scroll to Top

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.