Muzeum Archeologiczne w Gdańsku na festiwalu nauki w Biskupinie

Logo MAG na samochodzie

 

Ekipa z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku wyjeżdża do Biskupina, aby popularyzować archeologię na ogólnopolskim festiwalu nauki.

„Ścieżki archeologii – nauka – kultura – popkultura” to pierwszy w Polsce festiwal nauki, którego ideą jest ukazanie pełnego oblicza współczesnej archeologii. […] Wydarzenie odbędzie się w dniach 13–16 czerwca 2019 r. na terenie rezerwatu Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. […] Po raz pierwszy w Polsce liczne grono naukowców z całej Polski spotka się w jednym miejscu, by wspólnie popularyzować archeologię.

Źródło: http://www.biskupin.pl/sciezki/

Archeolodzy z Gdańska przygotowali następujące atrakcje.

 

ZAJĘCIA KONSERWATORSKIE
Ozdabianie gipsowych kopii urny twarzowej, wykonanych na bazie skanowania i wydruku 3D.

ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA NAJMŁODSZYCH
Kolorowanie i rysowanie urny twarzowej występującej w logotypie Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

ARCHEOPORTAL
Prezentacja systemu bazodanowego www.archeoportal.pl służącego do zarządzania zasobami archeologicznymi muzeum.

SKLEPIK MUZEALNY
Sprzedaż książek oraz gadżetów archeologicznych z oferty Muzeum Archeologicznego w Gdańsku: https://sklep.archeologia.pl/.

POKAZY FILMÓW
„Każdy krok zostawia ślad” – animowany film edukacyjny o wytwarzaniu obuwia przed wiekami, nowoczesnej konserwacji i rekonstrukcji zabytków skórzanych oraz obuwniczych znaleziskach ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

„Najstarsze dzieje Kępy Dominikańskiej” – animowany film przybliżający średniowieczną historię dzisiejszego placu Dominikańskiego w Gdańsku, czyli miejsca, gdzie archeolodzy odkryli m.in.: relikty pierwszego kościoła św. Mikołaja, XIII-wieczny refektarz (współcześnie funkcjonujący jako oddział muzealny Romanesque Cellar), a także ossuarium z XVI/XVII w.

„KAJKO I KOKOSZ – KOMIKSOWA ARCHEOLOGIA”
Promocja wystawy stworzonej przez Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, która od czerwca do października 2019 r. będzie prezentowana w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scroll to Top

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.