Soboty z rekonstrukcją historyczną na Grodzisku w Sopocie

Soboty z rekonstrukcją historyczną - plakatOżywiamy historię na Grodzisku w Sopocie! Wprawdzie nie możemy organizować dużych imprez plenerowych (ogranicza nas reżim sanitarny), ale zapraszamy serdecznie na mniejsze wydarzenia. W dwie kolejne soboty – 13 i 20 czerwca – na Grodzisku pojawią się rekonstruktorzy historyczni. Każdy, kto tego dnia przyjdzie zwiedzać skansen – w godzinach od 9:00 do 17:00 – będzie mógł skorzystać z dodatkowej atrakcji i zobaczyć, jak „aktorzy żywej historii” odtwarzają życie codzienne sprzed wieków. Wstęp wolny!

Motywy przewodnie: „Indianie na Grodzisku” (13.06) oraz „Przywitanie lata” (20.06).

Wydarzenia nie mają programów rozpisanych na godziny. Rekonstruktorzy będą po prostu obecni na Grodzisku. Ubrani w stroje z epoki będą wykonywali różne zajęcia związane z dawnymi rzemiosłami i innymi aspektami życia dawnej ludności.
Taka forma wydarzeń (bez prelekcji i dużych pokazów) wynika z wytycznych sanepidu i troski o zdrowie publiczne. Jednocześnie na Grodzisku może przebywać maksymalnie 40 osób zwiedzających. Do czasu odwołania epidemii obowiązuje specjalny regulamin zwiedzania.
Z myślą o tych, którzy nie będą mogli przyjść osobiście, planujemy wzmożoną aktywność on-line. Szczególnej uwadze polecamy cykl transmisji wideo na fanpage’u Skansen Archeologiczny – Grodzisko w Sopocie. Będziemy pokazywać na żywo pracę rzemieślników oraz najciekawsze momenty rekonstrukcji.
→ dołącz do wydarzenia na Facebooku: Soboty z rekonstrukcją historyczną

W soboty wejście na Grodzisko w Sopocie jest bezpłatne. Ostatnich zwiedzających wpuszczamy o godz. 16:30.

„Indianie na Grodzisku”
13.06.2020 r. (sobota), godz. 9:00–17:00
Grodzisko w Sopocie od wielu lat współpracuje z Konfederacją Tomahawki i Muszkiety, organizując pokazy z cyklu „Ostatni Mohikanin”. W tym roku na sopockim wzgórzu rozbiją obóz Indianie Leśni Ameryki Północnej z Grupy Rekonstrukcji Historycznej Monongahela 1755. Barwna społeczność doświadczonych pasjonatów przybliży wam kulturę rdzennych Amerykanów, żyjących w XVIII wieku na terenach Wschodniego Obszaru Leśnego.

„Przywitanie lata”
20.06.2020 r. (sobota), godz. 9:00–17:00
Wydarzenie poświęcone głównie rekonstrukcji historycznej wczesnego średniowiecza, choć nie tylko. W minionych latach na Grodzisku odbywał się Jarmark Grodowy, na który przyjeżdżali kramarze i rękodzielnicy specjalizujący się w różnych epokach historycznych, od Bizancjum po czasy Napoleona. W tym roku, ze względu na reżim sanitarny, nie możemy zorganizować dużego, przekrojowego Jarmarku. Kalejdoskop barw historii zawęzimy do wczesnego średniowiecza. Nie zabraknie jednak refleksów świetności innych epok!

Rekonstruktorzy na Grodzisku w Sopocie (arch. MAG)

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scroll to Top

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.